Nejnovější zprávy: Otrokovice plánují na čtvrtek další zásah proti komárům Starý dobrý western láká milovníky country hudby na Bystřičku

Společnost

​V Otrokovicích rozjeli nábytkovou banku

Obyvatelé Otrokovic se mohou elegantně zbavit opotřebovaného nábytku a přitom pomoci sociálně slabším sousedům. Radnice společně s Technickými službami ve městě od října rozjela Nábytkovou banku.

Ilustrační foto
Autor: pixabay

Nábytková banka je místem, kde lze ve městě předat k opětovnému použití použitelný nábytek a jejíž provoz je vázán na provoz sběrného dvora na ul. Svobodova.

Nábytková banka plní sociální a ekologickou funkci a naplňuje koncept cirkulární ekonomiky. Dává druhou šanci nábytku, prodlužuje tím jeho životnost a je tak jedním z nástrojů řešení předcházení vzniku odpadu.

„Jedná se o další pomoc obyvatelům města a zároveň o zabránění plýtvání s nábytkem, kterému je možné vdechnou ještě druhý život v některé další domácnosti. Spolu s plánovanými re-use pointy jde o další krok k minimalizaci vzniku odpadů a aktivitu směřovanou k ochraně životního prostředí,“ uvedl otrokovický místostarosta Petr Ťopek.

Nábytková banka přijímá použitelný nábytek, tj. zejména židle, stoly, stolky, skříňky, police, sedací soupravy, postele, dětský nábytek atd. Všechny předměty přijímané do nábytkové banky budou přebírány pouze čisté a funkční a o jejich přijetí rozhoduje výhradně obsluha nábytkové banky.

Pro občany je tato služba zcela zdarma. „Pokud chcete předat použitelný nábytek, je možné vhodnost předání a stav věcí konzultovat předem telefonicky 577 680 435 nebo prostřednictvím e-mailu nabytkova.banka@muotrokovice.cz s pracovníky sociálního odboru Městského úřadu Otrokovice. K e-mailu je vhodné přiložit fotografie nábytku nebo dalších věcí, které chtějí lidé do nábytkové banky předat,“ upozornil Kamil Hric, vedoucí oddělení sociální pomoci Městského úřadu Otrokovice.