Nejnovější zprávy: ​EXPEDICE Z101 aneb tři roky v Africe ve stopách Hanzelky a Zikmunda ​Muzeum vystavuje lampu z Titanicu. Nabízí ji k prodeji

Aktuálně

Očkování funguje. Sociální služby v kraji pociťují úlevu

Díky očkování se v kraji výrazně zlepšila situace především v sociálních službách. „Aktuálně je nakažených jen 15 klientů a 39 pracovníků v sociálních službách, a to jsou nejnižší čísla v celé republice. Ve všech zařízeních pobytových sociálních služeb jsou naočkováni všichni zájemci z řad klientů i zaměstnanců a už probíhá druhé kolo očkování,“ informovala zase statutární náměstkyně hejtmana Hana Ančincová.


Autor: pixabay

Krajští politici proto slibují od dubna očkovat v regionu až devět tisíc lidí denně. Hejtmanství v příštím měsíci očekává několikanásobný nárůst dodávek vakcín a připravuje se na rozšíření očkovacích míst.

„Očkovat se bude i nadále v nemocnicích, u praktických lékařů a dalších 13 očkovacích míst zřídíme ve všech obcích s rozšířenou působností,“ slibuje hejtman Zlínského kraje Radim Holiš.

Zlínský kraj už podle sdělení hejtmanství vyočkoval téměř 36 tisíc dávek, z toho první dávku dostalo necelých 24 tisíc osob a druhou na 12 tisíc osob. S tím, že na východní Moravu od začátku očkování dorazilo celkem 44 940 vakcín.

Mezi naočkovanými, stejně jako v jiných krajích republiky jsou především zdravotníci, klienti a pracovníci v sociálních službách. Očkováním už prošli senioři nad 80 let. „V tomto týdnu k nim přibyli i senioři mezi 70 a 79 lety, pedagogičtí pracovníci a ostatní pracovníci ve školství,“ doplnila informace Adéla Čuříková z tiskového oddělení krajského úřadu.

Ve čtvrtek 4. března bylo ve všech čtyřech nemocnicích Zlínského kraje hospitalizováno celkem 245 pacientů s koronavirem, přičemž 50 z nich je na lůžkách intenzivní péče.
Ve srovnání se situací před týdnem se počet covid pozitivních pacientů na standardních lůžkách s kyslíkem zvýšil o 28, na intenzivních lůžkách vzrostl počet pacientů s koronavirem o 15. „Musíme se připravit na to, že se epidemická situace ve Zlínském kraji může rychle zhoršit. Aby nemocnice nezkolabovaly, musíme pomoci všichni, je to zodpovědnost každého člověka. Všichni musíme zatnout zuby a ještě několik týdnů vydržet, jinak tu situaci budeme velmi těžko zvládat,“ uzavřela náměstkyně hejtmana Olga Sehnalová, zodpovědná za oblast zdravotnictví.