Nejnovější zprávy: Zlín miluje letní kino. Promítat se bude hned na semi místech Masters of Rock ve Vizovicích slaví už 20 let

Policie & Hasiči

​S téměř čtyřmi promile alkoholu si jel autem pro pivo

Opilec v sobotu 12. června dopoledne narazil ve Zlíně se svým vozem Škoda Fabia do Mitsubishi Outlander, jež stálo u stojanu na čerpání pohonných hmot.


Autor: Policie ČR

Spolujezdce ze stojícího vozidla Mitsubishi vyděsil náraz zezadu. Z Fabie, která do jeho vozu narazila, vystoupil řidič. Na první pohled bylo zjevné, že není v kondici, sotva se držel na nohou. Muž z Mitsubishi neváhal a zavolal na linku tísňového volání policie.

Dechová zkouška ukázala u šestačtyřicetiletého řidiče Škody Fabia hodnotu téměř čtyři promile alkoholu. Muž policistům vysvětlil, že si jel s kamarádem jenom koupit další pivo. Policisté z dostupných evidencí zjistili, že přestože řídil, není držitelem řidičského průkazu a vozidlo, v němž jel, nemá platnou technickou kontrolu. Škoda na obou vozidlech činí asi dvacet tisíc korun.

Podnapilý řidič měl v minulosti zakázáno řízení již sedmkrát. Nyní je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu hrozí trest odnětí svobody až na tři roky.