Nejnovější zprávy: Zlín chce nová nádraží. Čeká se na stavební povolení Populární Festiválek deskových her ve Valašské Polance se blíží

Kategorie: Sport

​Valachy Mana vyhrál Vojtěch Bednarský, největší aplaus měl František Kubínek

Před osmi lety to byl jeho první triatlonový závod v životě a teď si splnil sen, když ho konečně vyhrál: vítězem letošního Valachy Mana se u vodní nádrže Na Stanoch v Novém Hrozenkově stal Vojtěch Bednarský. Mezi ženami získala zlato Aneta Grabmüllerová. Celkem se do největšího veřejného triatlonového závodu v ČR zapojilo 6. a 7. srpna téměř 600 dospělých závodníků individuálně i ve štafetách a k tomu na 250 dětí.

Valachy Man: jindy vyprodaný, letos ještě nabízí volná místa na startu

Už za pár dnů, v pátek 6. a sobotu 7. srpna, vypukne největší český veřejný triatlonový závod ze seriálu Valachy tour u vodní nádrže Na Stanoch v Novém Hrozenkově. Na rozdíl od minulých ročníků jsou zatím ještě volná místa ve startovní listině. Zájem je letos nižší kvůli Covidu.

​JAR A Lesotho ze sedla bycyklu aneb zápisky z deníku Romana Kalabuse

Vsetínský cestovatel, sportovec, horský záchranář Roman Kalabus má za sebou několik unikátních výprav na kole. Své expedice popisuje na svém osobním webu baobatrails.com, čtenáře Magazínu PATRIOT již seznámil s krásami Kamčatky. Tentokrát přinášíme zkrácenou verzi jeho cestopisu, kterak společně s přáteli šlapali do pedálů v JAR a Lesothu. Jak se tam čeští bajkeři cítili?