Nejnovější zprávy: Opilý mladík bez papírů řídil BMW, srazil motorku a ujel Ve Vsetíně začíná přestavba "křižovatky smrti"

Aktuálně

​Řidiči pozor. Zlín čekají dvě dopravní omezení

V následujících dnech dojde ve Zlíně ke dvěma dopravním omezením. Od 29. 6. 2022 na Kocandě na Jižních Svazích a od 1. 7. 2022 na ul. Cecilka na Příluku

Ilustrační foto
Autor: pixabay

Jedny z největších investičních akcí letošního roku - „Okružní křižovatka na silnici III/49018, Zlín Kocanda a točna MHD“ a „Silniční napojení průmyslové zóny Zlín-východ“ - budou provázet dopravní omezení z důvodů dalších nezbytných stavebních prací spojených s těmito akcemi.

V rámci akce „Okružní křižovatka na silnici III/49018, Zlín Kocanda a točna MHD“, která je spolufinancována Zlínským krajem, bude v termínu od 29. 6. do 4. 7. 2022 (včetně) probíhat jeden z posledních kroků k dokončení I. etapy, a to pokládka živice v prostoru zadní části současné točny MHD.

Provoz bude veden jako dosud po provizorně vytvořené trase řízené semafory. Od 7. 7. 2022 budou probíhat přípravné práce na II. etapu, jež bude obsahovat výstavbu okružní křižovatky. Zde se se stavebními pracemi a frézováním začne v týdnu od 11. 7. 2022.

U akce „Silniční napojení průmyslové zóny Zlín-východ“ dojde od července do poloviny října k omezení na hlavním tahu průmyslovou zónou na Příluku, a to na ul. Cecilka. Důvodem je výstavba okružní křižovatky u místního fotbalového hřiště.

Stavební úpravy budou rozděleny do tří etap, kdy první dvě započnou v termínech od 1. 7. do 10. 8. 2022 a od 11. 8. do 10. 9. 2022. Stavebníci odstraní stávající konstrukce vozovky a zpevněných ploch, provedou odkopy, odvodnění, nové konstrukce vozovky a chodníků, a zrealizují obruby, dlažby a povrch okružní křižovatky. Třetí, poslední potrvá

od 11. 9. do 11. 10. 2022 a bude zahrnovat dokončovací práce v podobě realizace nových konstrukcí vozovky a chodníků, obrub, dlažeb, dokončení povrchu okružní křižovatky včetně vodorovného i svislého dopravního značení.

Každá etapa uzavře jeden jízdní pruh, případně část ul. Cecilka, kde dopravu budou řídit semafory. Vždy však bude zachován průjezd alespoň jedním jízdním pruhem, aby byla zachována plynulost provozu.

Termíny u obou akcí se mohou v průběhu stavebních prací měnit.

Pravidelné informace o aktuálních uzavírkách a omezení souvisejících s opravami komunikací, rekonstrukcemi inženýrských sítí a dalších prací jsou nově k dispozici na městském webovém portálu http://mapa-uzavirek.zlin.eu