Nejnovější zprávy: Robert Goláň svými snímky promlouvá s lidmi na okraji Studenti mapují vizuální smog v ulicích Valašského Meziříčí

Aktuálně

Řidiči musí počítat s komplikacemi v centru Valašského Meziříčí

Od pondělí 28. března se mění režim dopravy na náměstí ve Valašském Meziříčí, které prochází kompletní revitalizací.


Autor: Město Valašské Meziříčí

Řidiči přijíždějící do centra města musí počítat se změnou dopravního značení. „Od pondělí 28. března dojde k přesunu prací do severní a východní části náměstí. Přístupy z ulic Poláškova a Mostní tak budou pro dopravu zcela uzavřeny. Vozidla nově projedou na náměstí ulicí Pospíšilova, kolem radnice a dál budou pokračovat přes ulici Komenského,“ popsal změnu Stanislav Havran z odboru komunálních služeb.

Radnice zároveň upozorňuje, že všechny prodejny a budovy v právě opravované části budou pro pěší přístupné. Při pohybu po náměstí je však třeba dbát s ohledem na rozsah prací zvýšené opatrnosti.

Krátce k revitalizaci náměstí

Loni v červenci zahájilo město Valašské Meziříčí dlouho očekávanou revitalizaci náměstí. Povrchy budou kompletně z přírodních kamenů. Přibude zde fontána a časová osa. Po obvodu centrální plochy bude nově vysazeno také osm akátů a chybět nebudou ani ostrůvky zeleně s dalšími dvěma javory v jižní (horní) a se čtyřmi vyměněnými stromy v severní (dolní) části náměstí.

Konečná podoba revitalizace vychází z kompromisní dohody mezi radnicí, památkáři a dalšími odborníky. Náměstí je centrem městské památkové zóny a jeho úpravy se řídí podmínkami platnými pro toto území.