Nejnovější zprávy: Do lázní se po dvou letech vrací Festival Janáček a Luhačovice Dobrovolníci uklidili Valašské Meziříčí. Nasbírali 1,5 tuny odpadu

Policie & Hasiči

Problematický Děvín sleduje kamera městské policie

Kroměřížský dům Děvín obývají problemoví nájemníci. Městská policie tam dříve vyjížděla prakticky denně. Instalaci nové kamery iniciovali sami strážníci.


Autor: Město Kroměříž

Městská policie instalovala v závěru loňského roku kameru na střechu domu v Albertově ulici 3883, který je známý jako Děvín. „Kamera, kterou jsme v lokalitě měli již dříve, dohlížela pouze na prostranství před domem. Nová kamera má díky svému umístění širší záběr a je tak schopna monitorovat případné přestupky ze všech stran této problémové ubytovny. Kamera má působit preventivně a věřím, že díky ní přestupků u Děvína ubyde,“ uvedl starosta Jaroslav Němec.

Děvín obývají především sociálně slabší lidé. Městská policie objekt monitoruje z vlastní aktivity a vyjíždí k němu i kvůli stížnostem obyvatel domu i lidí, kteří bydlí v sousedství. Nyní strážníkům pomáhá nová kamera, která nedávno například pomohla odhalit vozidlo, jež parkovalo před Děvínem v zákazu vjezdu. Řidič sice před příjezdem hlídky z ulice Albertova stihl odjet, ale hlídka ho po chvíli zastavila v ulici Za Květnou zahradou.

„Na žádost strážníků o předložení dokladů uvedl, že je zapomněl doma a hlídce svou totožnost sdělil ústně. Po ověření strážníci zjistili, že dotyčný má zakázáno řízení motorových vozidel na území České republiky. Devětadvacetiletý muž tak naplnil skutkovou podstatu trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí, a proto byl předán k dalšímu šetření hlídce Policie ČR,“ dodal ředitel městské policie Libor Kubiš.

Městská policie k Děvínu dříve jezdila prakticky každý druhý den. Nejčastěji to bylo kvůli rušení nočního klidu, narušování občanského soužití, a právě k dopravním přestupkům. V minulých třech letech ale výjezdů ubylo. Dílem je to i tím, že majitel většiny bytů spolupracuje a problémovým nájemníkům neprodlužuje smlouvy. „V poslední době se ale situace opět mění k horšímu a výjezdů přibývá. Městskou policii volají zpravidla sami obyvatelé Děvína, kteří si obvykle stěžují na hlasitou hudbu a hluk z oslav u svých sousedů,“ uzavřel Kubiš.