Nejnovější zprávy: ​Přestavba vlakového nádraží ve Vsetíně: Začne hloubení dvou podchodů ​Zlínský kraj finančně podpoří vzdělávání mladých lékařů

Policie & Hasiči

Policisté dopadli převaděče migrantů ze Sýrie

​Od pondělka do čtvrtečního rána policejní hlídky v příhraničních oblastech Zlínského kraje zajistily 383 nelegálních migrantů.

Ilustrační foto
Autor: Policie ČR

Policisté od pondělka do čtvrtečního rána zajistili v příhraničí se Slovenskem 383 nelegálních migrantů převážně ze Sýrie. Od začátku této migrační vlny jich tak na Zlínsku bylo 2237.

Poslední záchyty jsme měli dnes v noci ve Starém Městě, Bystřici pod Lopeníkem a v Uherském Brodě. Jednalo se o 17 Syřanů. Rovněž se nám včera ráno podařilo zajistit převaděče z Turkmenistánu, který za úplatu migrantům pomáhal překročit státní hranici mezi Slovenskem a Českou republikou. Tento cizinec převážel čtyři běžence v osobním automobilu a poté je vysadil v obci Strání. Při zpáteční cestě jsme převaděče dopadli.

Zajištěné migranty pak převážíme do Migračního pointu v Holešově, kde je evidujeme, provádíme identifikační úkony a zjišťujeme jejich totožnost. Poté jim vystavíme sdělení, ve kterém jsou poučeni o povinnosti neprodleně opustit Českou republiku. V případě, že se rozhodnout setrvat na našem území mají povinnost dostavit se na odbor azylové a migrační politiky, kde požádají o vízum za účelem strpění pobytu na území. V holešovském pointu běžně odbavíme okolo 150 migrantů za den, vypomáháme i kolegům z Jihomoravského kraje.

S nárůstem migrace neustále posilujeme výkon služby v příhraničí.