Nejnovější zprávy: ​EXPEDICE Z101 aneb tři roky v Africe ve stopách Hanzelky a Zikmunda ​Muzeum vystavuje lampu z Titanicu. Nabízí ji k prodeji

Byznys

Parkování v centru Zlína se opět zdražuje

Oproti stávajícímu sazebníku dojde ve Zlíně k navýšení ceny za parkovné na třech parkovištích z celkových šesti.


Autor: Město Zlín

Technické služby Zlín navrhly Radě města Zlína změny v sazebníku za užití parkovišť. Tyto úpravy vycházejí z potřeb logiky parkování mobilní aplikace MPLA (nově lze ve městě platit za parkování mobilním telefonem). Druhým aspektem pro změnu sazeb byla obsazenost parkovišť a parkovacích míst. Některé sazby parkovného doznaly změn tak, aby lépe reflektovaly skutečnou hodnotu možnosti parkování v centrální části města a ekonomicky motivovaly uživatele k využití jiných forem městské dopravy. Tedy, kde byla poptávka po parkování vysoká, došlo k mírnému navýšení ceny. Stále je zvýhodněno krátkodobé parkování.

Oproti stávajícímu sazebníku dojde k nezbytnému navýšení ceny za parkovné na třech parkovištích z celkových šesti. Jedná se o parkoviště nad Tržnicí, Gahurova a Městské divadlo. Dále budou sazby parkovišť i parkovacích automatů nastaveny jako doposud, tedy podle vzdálenosti od centra. Ne vždy tedy bude znamenat navýšení parkovného zvýšení všech sazeb dle doby parkování.

Do změn jsou zahrnuty i nové zóny placeného parkování, které se chystají na zpoplatnění. Jedná se o prostor nám. T. G. Masaryka, ul. Lorencova, ul. Lešetín a na tř. T. Bati v centru města Zlína.

Účinnost aktualizovaného Sazebníku je stanovena od 1.11.2021.