Nejnovější zprávy: Cenu starosty Vsetína získal postižený trenér mládeže Herda Boj s komáry v Otrokovicích nekončí. Letos pokračují v hubení larev

Společnost

​Mezinárodní týden turistiky 2023 na Valašsku spustil registraci

Přípravy na 32. ročník Mezinárodního týdne turistiky na Valašsku (MTTV) jsou v plném proudu. Uskuteční se sice až v termínu 13. – 18. července, registrace účastníků z řad turistů a cykloturistů je spuštěna už nyní.


Autor: Město Vsetín

„Na přání zejména pracujících účastníků MTTV, kteří si k nám přijíždějí užít prodloužený víkend, začneme letos první trasou již v pátek, nikoliv až v neděli jako v minulých letech. Stihnou tak toho v případě nedělního odjezdu více než dříve,“ zmínil jednu z novinek místostarosta pro oblast cestovního ruchu Petr Kudlík a pokračoval: „Nově vypíšeme pro každý den i pohodové trasy o délce kolem 10 kilometrů. Na druhou stranu pak premiérově nabídneme i turistický maraton v podobě dálkového pochodu tak zvanou Valašskou podkovou, jehož délka dosahuje téměř stovky kilometrů a který budou moci ti nejzdatnější absolvovat kdykoliv v průběhu konání MTTV.“

Program 32. ročníku MTTV odstartuje ve čtvrtek 13. července od 9 do 22 hodin prezencí u organizačního štábu, který bude poprvé sídlit v Turistickém a informačním centru na Dolním náměstí.

„Slavnostně pak celou akci zahájíme tentýž den v 19 hodin na Dolním náměstí, při nepřízni počasí ve velkém sále Domu kultury,“ informovala jedna z pořadatelek Lenka Kováčová s tím, že zájemci o účast se mohou přihlašovat již nyní prostřednictvím webových stránek www.mestovsetin.cz/tyden-turistiky nebo poštou na adresu MěÚ Vsetín, odbor školství a kultury, Svárov 1080, 755 01 Vsetín.

„Účastnický poplatek na celou akci uhrazený do 30. května je za zvýhodněnou cenu 200 korun, po uvedeném datu činí 300 korun. Jednodenní účastnická platba je rovněž do 30. května za zvýhodněnou cenu 80 korun, poté 100 korun. Pro děti do 15 let, členy KČT a držitele karty KST jsou připraveny slevy,“ upřesnila Kováčová a dodala, že v ceně je zahrnut odznak MTTV, pamětní list, razítka IVV do záznamníků, na požádání i příležitostná razítka do Vandrbuchů a drobné občerstvení na trase.

A kam vlastně (cyklo)turisté v rámci 32. ročníku MTTV zavítají? V pátek 14. července se vypraví na Lačnovské skalní útvary a o den později Cyrilometodějskou stezkou do Valašského Meziříčí. V neděli 16. července bude připraven výlet za krásami Bílých Karpat do slovenské Bošáce. V pondělí 17. července se účastníci podívají k vrcholu Jahodný nad Leskovcem a následující den absolvují trasu přes Janišovský vrch. V rámci každého dne budou vyznačeny dvě turistické trasy – kratší o délce 10 – 15 kilometrů a delší o délce 20 – 30 kilometrů. Své trasy budou mít i cykloturisté. Podrobný popis tras s mapkou získají účastníci u prezence,“řekla Kováčová.

Podrobněji se o Mezinárodním týdnu turistiky na Valašsku dozvíte na webových stránkách www.mestovsetin.cz/tyden-turistiky nebo facebookovém profilu www.facebook.com/mttv.vsetin.