Nejnovější zprávy: Obchvat u Luhačovic má ochránit léčivé prameny. Budovat se začne v roce 2030 Ostrožská jezera lákají k rekreaci a koupání. Jsou ale zdrojem pitné vody

Aktuálně

Malé obce a mládež ve Zlínském kraji dostanou na sportování téměř 21 milionů

Krajští radní v letošním roce rozdělí finance na celkem 229 projektů. Dotace se týkají vesnic do dvou tisíc obyvatel a také rozvoje mládežnického sportu.


Autor: pixabay

Podle radního Jiřího Jaroše dostanou peníze spolky v malých obcích především pro přímou práci s dětmi a mládeží. Zaměřena je také na soustavnou přípravu sportovců na sportovní akce, vzdělávání trenérů, pořízení sportovního vybavení či drobné opravy sportovišť a sportovních zařízení. „U programu Činnost a rozvoj mládežnického sportu je podpora rovněž směřována na systematickou práci s dětmi a mládeží, jejich přípravu na sportovní akce či výchovu talentovaných sportovců,“ uvedl radní Zlínského kraje Jiří Jaroš, který má oblast mládeže a sportu ve své gesci.

Mezi 107 podpořenými projekty v rámci programu Podpora sportu v obcích do 2 000 obyvatel jsou například podpora mládežnického biatlonu v Halenkovicích, fotbalová akademie v Bezměrově, sportovní vyžití mládeže ve Stříbrnicích nebo činnost mladých hasičů ve Stříteži nad Bečvou.

U programu Činnost a rozvoj mládežnického sportu radní podpořili celkem 122 organizací, mezi které patří například plavecké kluby ve Zlíně a Vsetíně, fotbalový klub v Bystřici pod Hostýnem, tenisový klub v Uherském Hradišti, ale třeba i Šachový svaz Zlínského kraje.