Nejnovější zprávy: Obchvat u Luhačovic má ochránit léčivé prameny. Budovat se začne v roce 2030 Ostrožská jezera lákají k rekreaci a koupání. Jsou ale zdrojem pitné vody

Sport

Barum Czech Rally Zlín vyhlásila výtvarnou soutěž. Obrazy pomohou dětem s leukémií

Pro nadcházející jubilejní 50. ročník pořadatelé Barum Czech Rally Zlín vyhlásili výtvarnou soutěž pro širokou veřejnost. Nejlepší díla se dostanou do výstavních kolekcí zlínské rally. Nejhodnotnější díla pak organizátoři odměnění zajímavými cenami. Účastníci soutěže současně pomohou dětem bojující s leukémií.


Autor: Barum Rally

Zadání je jednoduché – vytvořte obraz, jehož obsah bude mít jasnou spojitost s barumkou. Nemusí jít pouze o samotný závodní vůz, ale třeba o jezdce, atmosféru při rally či ztvárnění legendárních míst na trati. Na samotnou tvorbu mají fanoušci čas do 26. dubna.

Jako první se s díly seznámí odborná porota, která ze soutěžní kolekce vyloučí obrazy, jež z různých důvodů nevyhovují pravidlům či nesplňují uměleckou úroveň. Ostatní – tedy všechny obrazy postupující dál budou představeny na internetových kanálech Barum Czech Rally Zlín. A teď to nejdůležitější: o vítězích a pořadí jednotlivých obrazů v soutěži rozhodne hlasování veřejnosti. První tři nejúspěšnější autoři si za odměnu budou moci užít spolujízdu v závodním voze či let vrtulníkem nad rychlostní zkouškou v rámci zážitkového programu Rally naplno! Deset nejúspěšnějších autorů přitom obdrží permanentky na nadcházející ročník barumky.

Pod dohledem odborné poroty vznikne ze soutěžní plejády obrazů ještě i výstavní kolekce, jež bude následně zpřístupněna veřejnosti prostřednictvím několika prestižních výstav. Nejprve v klubovém domě Autoklubu ČR v Praze, později v obchodním a zábavním centru Zlaté Jablko ve Zlíně a na dalších místech. Nejlepší malby či kresby budou dokonce použity jako jeden z motivů Barum Czech Rally Zlín na tričkách či plakátech.

Celá soutěž bude mít navíc dobročinný rozměr – ve finále budou všechny soutěžící obrazy zařazeny do dražby, jejíchž výtěžek bude dle domluvy s hejtmanem Zlínského kraje Radimem Holišem a primátorem statutárního města Zlína Jiřím Korcem věnován na podporu rodin, jejichž děti zápolí s leukemií. Barum Czech Rally Zlín tak naváže na tradici boje proti rakovině, kterou započala v roce 2015 projektem Jedu na dřeň. Díky tomu se podařilo do Českého národního registru dárců dřeně zapsat už 3 310 potenciálních dárců kostní dřeně z řad fanoušků motorsportu.

„Kreslené obrazy patří k barumce od nepaměti, proto jsme si řekli, že při jubilejním ročníku by právě tato tradice měla být zdůrazněna! Navíc chceme pomáhat potřebným. Věříme, že v této těžké době si lidé budou chtít zpestřit čas a ať už půjde o zkušené výtvarníky, či jen občasné malíře či kreslíře, jejich díla každopádně pomohou dobré věci. V tomto směru nás inspirovala tradiční dražba populárních klapek konaná při Zlín Film Festivalu. Doufám, že i v případě obrazů s tématikou barumky se povede dobrá věc. Všem, kteří se do této výzvy pustí, přejeme mnoho zdaru, jistou ruku a dobrou náladu. Těšíme se na Vaše díla,“ říká k nové výzvě Miloslav Regner, ředitel Barum Czech Rally Zlín.

Podrobná pravidla soutěže: www.czechrally.com.