Nejnovější zprávy: Otrokovice plánují na čtvrtek další zásah proti komárům Starý dobrý western láká milovníky country hudby na Bystřičku

Společnost

Lyžaře v Beskydech rozveze po skiareálech a výstupních stanicích pro běžkaře SKIBUS

Po celý únor, březen až do konce dubna vyráží do Beskyd z Rožnova pod Radhoštěm pravidelný skibus. Autobus vyjíždí každou sobotu a neděli (a svátky) z Nového Jičína. Turisty, běžkaře či sjezdaře zaveze na Bumbálku nebo třeba do oblíbeného lyžařského střediska Bílá, které disponuje jedinou čtyřsedačkou v regionu.


Autor: Miroslav Slaný

Loni v létě premiérově jezdil z Nového Jičína přes Rožnov pod Radhoštěm cyklobus Beskydy, který taktéž mířil na Bumbálku a Bílou. Tentokrát zimní skibus na stejné trase udělá radost všem vyznavačům běžek i sjezdového lyžování. „Na letní cyklobus Beskydy jsme v Rožnově měli velmi příznivou zpětnou vazbu a také statistika vytíženosti hovoří o zájmu turistů o cyklobus. I proto jsme se připojili k dalším městům a přidali se také do zimní/jarní varianty – do skibusu do Beskydy,“ řekl Martin Beníček z MěÚ Rožnov p. R.

Skibus do Beskyd, který obstarává společnost společnosti Z-Group bus, jezdí každou sobotu a neděli (včetně svátků) z Nového Jičína po trase Příbor, Kopřivnice, Frenštát, Rožnov pod Radhoštěm na Horní Bečvu, Bumbálku a Bílou. Zatímco letní cyklobus stál všechna zúčastněná města 160 tisíc korun ročně, zimní varianta vyjde na 116 tisíc korun, opět rozpočteno mezi všechna města. Z Nového Jičína odjíždí spoj na Bílou v 7.55, z Beskyd se vrací v 15.08. Linka vede i přes Dolní,

Prostřední a Horní Bečvu. Lidé si tak mohou cestou vybrat z více skiareálů. Ve vozech je povolená přeprava běžek i sjezdových lyží, které si běžně cestující brát nemohou. Jízdenky do skibusu se kupují bez rezervace přímo na místě u řidiče.