Nejnovější zprávy: ​EXPEDICE Z101 aneb tři roky v Africe ve stopách Hanzelky a Zikmunda ​Muzeum vystavuje lampu z Titanicu. Nabízí ji k prodeji

Aktuálně

Kulturní dům ve Valašských Kloboukách čeká po třiceti letech rekonstrukce

Po více než třiceti letech provozu se nezbytných úprav dočká přísálí, které poskytuje zázemí při kulturních, společenských i vzdělávacích akcích, a také sociální zařízení, které je již zastaralé.


Autor: Město Valašské Klobouky

Vyšší komfort pro návštěvníky kulturních akcí i pro účinkující a pořadatele přinese modernizace prostor v kulturním domě Klobučan.

Po více než třiceti letech provozu se nezbytných úprav dočká přísálí, které poskytuje zázemí při kulturních, společenských i vzdělávacích akcích, a také sociální zařízení, které je již zastaralé a nevyhovující pro imobilní osoby.

Rekonstrukce vyjde na 4,2 milionu korun, z toho 2,6 milionu přispěje Ministerstvo pro místní rozvoj. Práce započnou ještě v září a hotové by měly být do konce tohoto roku.

„Kulturní dům Klobučan patří k jedné z nefrekventovanějších veřejných budov v našem městě. S kapacitou více než šesti stovek míst k sezení a dvanácti set míst na stání je využívaným místem ke konání hudebních, divadelních i společenských událostí, programů pro školy, slavností, festivalů, plesů i seminářů a jiných akcí. S kvalitním prostředím a sociálním zařízením se podmínky pro diváky, návštěvníky i pořadatele výrazně zatraktivní a zlepší,“ popsala starostka města Eliška Olšáková.

Přísálí kulturního domu slouží jako zázemí pro pořadatele akcí, jako místo pro porady, organizační setkání či schůzky spolků, ale využívají jej také návštěvníci akcí a občané.

„Modernizací projdou staré dřevěné obklady stěn i stropu, vymění se rozvody vody, elektroinstalace, svítidla i vzduchotechnika s rekuperací. Stávající opotřebované dveře nahradí nové s požární odolností. Součástí bude také nové vybavení barového a pracovního pultu, židle a stoly, věšáková stěna i tematická fototapeta,“ přiblížil Jaroslav Baloušek, ředitel Kulturního a vzdělávacího střediska Valašské Klobouky.

Na toaletách se bude řešit oprava vysloužilých podlah, stěn a stropů. Proběhne rekonstrukce topení, rozvodů vody, elektroinstalací i vzduchotechniky a nově zde vznikne toaleta pro osoby se ztíženou schopností pohybu a orientace.