Nejnovější zprávy: ​EXPEDICE Z101 aneb tři roky v Africe ve stopách Hanzelky a Zikmunda ​Muzeum vystavuje lampu z Titanicu. Nabízí ji k prodeji

Aktuálně

Kroměřížskou MHD budou jezdit zasloužilí dárci krve zdarma

Novinky v kroměřížské MHD se kromě slev týkají také nového odbavovacího systému. Cestujícím umožní platit jízdné pomocí bankovní platební karty, mobilního telefonu nebo hodinkami.


Autor: Město Kroměříž

Zároveň začala také platit úprava tarifních podmínek, která se dotkne studentů a dárců krve. „Nový odbavovací systém funguje oficiálně od 1. srpna, ale cestující ve vozech MHD již tuto novinku zaznamenali v průběhu července, kdy byl v testovacím provozu. Má za cíl zjednodušit a zatraktivnit využívání městské hromadné dopravy v Kroměříži,“ uvedl místostarosta Karel Holík.

Cena jízdného při platbě bankovní kartou je stejná jako při platbě hotově u řidiče, a to 13 Kč u základního jízdného a 6 Kč u zlevněného, při platbě čipovou kartou zůstává jízdné ve výši 8 a 4 Kč.

„Nově mohou zlevněné jízdné využívat děti a mládež od 6 do 18 let, dříve to bylo pouze do 15 let, a také studenti od 18 do 26 let s ISIC kartou,“ řekl ředitel Kroměřížských technických služeb Marian Vítek. Dodal také, že cestující od 15 let jsou povinni při nástupu do vozidla MHD prokázat řidiči nárok na slevu.

Novinkou je také skutečnost, že dárci krve, kteří jsou majiteli zlaté plakety MUDr. Jánského a vyššího ocenění, mohou využívat bezplatně služeb MHD v případě, že mají trvalý pobyt na území Kroměříže.

Nový odbavovací systém je zároveň připravený na využití v případě zřízení integrované dopravy v rámci Zlínského kraje.