Nejnovější zprávy: Zlín dětem nabídne trochu jiný cirkus V Uherskohradišťské nemocnici se letos narodilo už 560 dětí

Byznys

​Generál Pavel a ekonom Navrátil promluví na FENOMÉNu. Pak se chystají do škol

Armádní generál Petr Pavel a renomovaný ekonom David Navrátil. Dvě kapacity ve svém oboru, dva hlavní řečníci byznys konference FENOMÉN. Už tento čtvrtek promluví na Univerzitě T. Bati ke stovkám manažerů. Při své návštěvě Zlína nezapomenou ani na středoškoláky.


Autor: pixabay

Armádní generál Petr Pavel poslední měsíc plní titulky celostátních médií. Tři roky strávil v nejužším vedení NATO. Je jedním z mála Čechů, jejichž názor bychom neměli brát v souvislosti s konfliktem na Ukrajině na lehkou váhu. Zatímco na FENOMÉNu bude mluvit o síle hodnot v podnikání a spolupráci byznysu a státu, studenty čtvrtých ročníků Střední průmyslové školy polytechnické ve Zlíně se chystá zasvětit do historických souvislostí východní části Evropy.

Před budoucími strojaři a seřizovači Pavel pohovoří o významu Severoatlantické aliance pro ČR a střední Evropu, vysvětlí také vztah mezi Ruskem a Ukrajinou a popíše možné příčiny války, v jejímž důsledku už zahynuly na Ukrajině tisíce lidí.

Příležitost setkat se s hlavním ekonomem České spořitelny Davidem Navrátilem budou mít ve čtvrtek studenti 3. a 4. ročníků Gymnázia a Jazykové školy s právem státní jazykové zkoušky Zlín. Hlavním tématem přednášky má být Index prosperity Česka. Jde o dlouhodobý výzkum České spořitelny a projektu Evropa v datech, který srovnává kvalitu života a prosperitu Česka s ostatními zeměmi EU. Kromě stavu ekonomiky hodnotí také finanční zdraví, bezpečnost nebo například solidaritu ve společnosti. Ve svém příspěvku zohlední přední český ekonom také společenské souvislosti týkající se nepokojů na Ukrajině.

Cílem organizátorů FENOMÉNu je, aby měla konference co nejvíce doprovodných efektů – nejen na podnikatele a manažery, ale také na studenty, kteří se na svou profesní dráhu teprve připravují. I to byl jeden z důvodů, proč se CE-PA rozhodla zprostředkovat přednášky vybraných osobností na středních školách.

„Věříme, že diskuse s vybranými řečníky může studenty motivovat k zamyšlení a otázkám, na které v běžných hodinách není prostor. Z druhé strany víme, že mladí lidé jsou vždy zdrojem inspirace a kritiky. Těšíme se i na provokativní otázky či nové pohledy, které mohou být prospěšné pro širší společenskou diskusi,“ uvedla jednatelka společnosti CE-PA Vlaďka Snášel Lukašíková.

Třetí ročník byznys konference FENOMÉN se koná 24. března v prostorách Fakulty humanitních studií Univerzity T. Bati ve Zlíně ve Štefánikově ulici ve Zlíně. Letos přivítá třicítku osobností českého byznysu. Příběhy úspěšných manažerů a jejich zkušenosti s digitalizací zazní současně na čtyřech stagích (Businnes, HR, Digi, Industry). Chybět nebude ani smart zóna s nejmodernějšími vychytávkami.

Konference je největší svého druhu v ČR, každoročně se jí účastní několik stovek byznysmenů. Organizátorem FENOMÉNu je zlínská vzdělávací agentura CE-PA. Generálním partnerem akce je zlínská plastikářská společnost SPUR, hlavním partnerem společnost Autocont. Zlatými partnery Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně a Česká spořitelna. Více na www.fenomen40.cz.

Garanty a patrony jednotlivých stage jsou Digital First Marketing Group, společnost Flecto, Svaz průmyslu a dopravy ČR, Krajská hospodářská komora Zlínského kraje a Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR. Podporovateli akce jsou Plastikářský klastr, Moravský letecký klastr, Grafton recruitment, Okresní hospodářská komora Olomouc. Mediálními partnery akce jsou Český rozhlas Zlín, Magazín Patriot, Televize TVS, KomoraPlus, T+T Technika a trh, StreamTech.TV, POSITIV Buiness & Style, Reportáže z průmyslu, Byzmag, Evolve, OneIndustry, Edumenu, Strojírenství.cz. Focuson.cz, Firemní vzdělávání, SoftLi, LSC Group.