Nejnovější zprávy: Otrokovice plánují na čtvrtek další zásah proti komárům Starý dobrý western láká milovníky country hudby na Bystřičku

Společnost

DEZA odprodá tábořiště Trubiska v Pozděchově městu Valašské Meziříčí

Zajistit adekvátní zázemí pro pořádání letních pobytových táborů pro Středisko volného času Domeček, který ročně navštěvuje na 2 000 dětí, se rozhodli zastupitelé Valašského Meziříčí. Od společnosti DEZA, a. s. odkoupí město areál tábořiště Trubiska mezi Valašskou Polankou a Pozděchovem.


Autor: Město Valašské Meziříčí

„Když jsme se cirka před rokem bavili s Davidem Holcem, ředitelem našeho Domečku, co by nejvíc potřebovali k rozvoji své činnosti, bylo to právě tábořiště. Shodou okolností jsme zjistili, že se společnost DEZA chystá prodat areál Trubiska, který vlastnila od roku 1995 a využívala pro letní tábory dětí svých zaměstnanců,“ představil původní myšlenku starosta Robert Stržínek.

Podle slov ředitele Domečku jsou pobytové tábory aktivitou, po které je dlouhodobě největší poptávka. „Letos v létě jsme uspořádali 38 táborů pro více než 800 dětí. Pouze dva z nich přitom byly pobytové a ostatní příměstské. Pronajmout si volné kapacity tábořišť od jiných organizací je dnes prakticky nemožné. Dlouhodobě jsme proto usilovali o možnost získat vlastní zázemí pro letní pobytové tábory, které mají neopakovatelnou atmosféru,“ vysvětlil David Holec.

Po obsáhlé debatě nakonec valašskomeziříčští zastupitelé odsouhlasili nákup areálu od společnosti DEZA, a. s. za odhadní cenu 3,2 milionu Kč. Město, potažmo SVČ Domeček, tak vedle pozemků získá také budovy jídelny s kuchyní, umývárny, klubovny a další zázemí. Přesto zejména ze strany opozice zazněla obava ohledně nákladů nezbytných na rekonstrukci zmíněných objektů a další úpravy areálu.

„Je zcela zjevné, že se v budoucích letech nevyhneme dalším investicím, které by se mohly pohybovat mezi 5 až 10 miliony korun. Podstatný je však pro nás zájem ze strany Domečku a také skutečnost, že areál může sloužit generacím našich dětí další desítky let,“ uzavřel starosta Robert Stržínek.