Nejnovější zprávy: Chemik za objektivem. ​Jan Salač proměnil hobby před pěti lety v profesi Sluneční lázně v Luhačovicích nabízí cvičení ve stylu vzduchoplavby

Společnost

Děti z Valašského Meziříčí si užívají novou lanovku

O další herní prvek se v těchto dnech rozrostlo oblíbené valašskomeziříčské dětské hřiště v ulici Vodní. Radnice tam ve spolupráci s místní společností Jacobs Douwe Egberts areál každoročně vylepšuje.


Autor: Město Valašské Meziříčí

„Hřiště pravidelně doplňujeme o nové prvky i na základě podnětů veřejnosti. Letos jsme zde proto s náklady 173 tisíc korun nechali nainstalovat novou lanovou dráhu, jejíž vznik umožnila právě dotace od společnosti JDE Valašské Meziříčí,“uvedla místostarostka Yvona Wojaczková. Lanová dráha, která už slouží dětem, se okamžitě stala hojně vyhledávanou atrakcí.

Tím však seznam letošních novinek na hřišti nekončí. „S ohledem na horké slunečné dny jsme se rozhodli látkovou stříškou nově zastínit pískoviště, které nejčastěji využívají maminky s malými dětmi. Všichni návštěvníci si mohou také odpočinout na dřevěných lehátkách s potahem inspirovaným design manuálem města,“ navázala s úsměvem místostarostka Wojaczková. Středisko volného času Domeček pak na hřišti ve spolupráci s městem dokončuje nové komunitní záhony.