Nejnovější zprávy: ​Týden kultury přiveze do Velkých Karlovic známé herce, koncerty a Rodinný den Zlínem poběží na dva tisíce závodníků. Čekejte omezení dopravy

Policie & Hasiči

Chtěla pomoct spolužačce ze základní školy a přišla o milion

Dvaasedmdesátiletá seniorka ze Zlína přišla za tři měsíce o více než jeden milion korun. Chtěla pomoct spolužačce ze základní školy.


Autor: Policie ČR

Kolotoč půjček z nebankovních společností začal v polovině května letošního roku, když seniorce zavolala žena, která se představila jako její spolužačka ze základní školy. Požádala ji o půjčku, protože si chtěla s přítelem koupit byt a neměla dostatek finančních prostředků. Seniorka tuto kamarádku neviděla od základní školy, přesto se rozhodla, že jí pomůže. Domluvily se, že půjčené peníze bude dlužnice postupně splácet.

Od prvního telefonátu následovaly ještě další dva, vždy jednou za měsíc, kdy „spolužačka“ požádala o další peníze. Seniorka si peníze půjčovala od nebankovních společností. Své kamarádce poslala za období necelých tří měsíců celkem 1 176 000 korun. První splátka půjčky jí měla přijít v červenci, ovšem žádné peníze se na jejím účtu neobjevily. Od té doby se pokoušela několikrát své spolužačce dovolat, ale neúspěšně. Obrátila se proto na policii.

Kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu podvod. V případě vypátrání hrozí pachatelce trest odnětí svobody na dva až osm let.