Nejnovější zprávy: VODNICE Baťovka bude mít do dvou let novou porodnici. Stavba přijde na více jak 1,5 miliardy korun

Aktuálně

​Charita bude pro Ukrajinu sbírat trvanlivé potraviny a zdravotnický materiál

Charita Valašské Klobouky vyhlašuje humanitární sbírku trvanlivých potravin a zdravotnického materiálu. Sběrné místo bude od pondělí 21. března do středy 23. března zřízeno v KD Klobučan.

Přetrvávající válka na Ukrajině přináší tamním obyvatelům stále krušnější životní podmínky a Valaši ve Valašských Kloboukách chtějí pomoci. „V současné době jsme v kontaktu s lidmi na slovensko-ukrajinské hranici, kteří zde už od počátku agrese pracují jako dobrovolníci při třídění a další distribuci materiální pomoci. Po první vlně solidarity, kdy bylo materiálnu dostatek, se nyní dostávají do situace, kdy je ho málo nebo žádný. Vzhledem k tomu, že například ve Lvově a dalších západních městech Ukrajiny přibývá uprchlíků z východní části země, je potřebnost stále vysoká,“ uvedl Tomáš Naňák, ředitel Charity Valašské Klobouky. „Jsme si vědomi, že lidé už často pomáhali jinými cestami, přesto budeme velmi rádi za každou pomoc,“ vyjádřil.

Do humanitární sbírky budou přijímány výhradně trvanlivé potraviny (např. rýže, těstoviny, sušenky, konzervy, luštěniny, balená voda, káva, čaj a podobně). Dalším potřebným sortimentem bude zdravotnický materiál (např. obvazy, sterilní krytí, náplasti a desinfekce, termofolie a další).

Ve Valašských Kloboukách budou moci lidé přispívat svými dary od pondělí 21. do středy 23. března v době od 8 do 17 hodin. Sběrné místo bude zřízeno v KD Klobučan, vchodem od ulice Soukenická.