Nejnovější zprávy: Obchvat u Luhačovic má ochránit léčivé prameny. Budovat se začne v roce 2030 Ostrožská jezera lákají k rekreaci a koupání. Jsou ale zdrojem pitné vody

Byznys

​Zlínský SPUR koupil portugalskou firmu na výrobu pěnového polyetylenu

V pondělí 17. července 2023 se stala společnost SPUR a.s. stoprocentním vlastníkem společnosti EPOLI (Czechia), s.r.o., a strategicky tak rozšířila své výrobní zázemí, technologický park i distribuční a logistické možnosti. Na koupi se dohodla společnost SPUR s portugalskou Epoli - Espumas de Polietileno, S.A.


Autor: SPUR

Akciová společnost SPUR je rodinnou firmou s třicetiletou tradicí, která působí v oblasti zpracování plastů. Zabývá se výrobou plastových desek, trubek, profilů a také obalových a izolačních materiálů z pěnového polyetylenu (EPE) a polypropylenu (XPP). Součástí skupiny SPUR je také firma AVÍZO s.r.o. vyrábějící bublinkovou folii ve Zlivi u Českých Budějovic. „Převzetím 100% podílu ve středočeské firmě EPOLI (Czechia), s.r.o., která je výrobcem pěnového polyetylenu (EPE), dojde k doplnění současného portfolia skupiny v oblasti výroby lehčených materiálů,“ uvedl generální ředitel společnosti SPUR, Tomáš Dudák.

V souvislosti se změnou vlastníka společnosti EPOLI dochází také ke změně na pozici výkonného ředitele, kterým se stal nově Vladimír Bican. Za spolupráci se zákazníky bude nadále zodpovídat obchodní manažer společnosti Marek Vácha. Jednateli společnosti se nově stali Tomáš Dudák a Jan Mikulka.

„Změna vlastníka společnosti nemá žádný vliv na současné obchodní vztahy. I nadále budeme pokračovat v dosavadních aktivitách a rozvíjet předchozí úspěšnou spolupráci,“ ujistil výkonný ředitel společnosti EPOLI, Vladimír Bican, a doplnil záměry společnosti do budoucnosti. Mezi ně patří další navýšení kapacity, využití strategické lokace tří výrobních závodů rozmístěných po celé České republice, výroba plně recyklovatelných výrobků, a především poskytování kvalitních pěnových produktů a profesionálních služeb stávajícím i novým zákazníkům.

O skupině SPUR

Skupina firem podnikající v oblastech zpracování plastů, hydroponického způsobu pěstování zeleniny ve sklenících a v energetice. Součástí skupiny SPUR je i podnik se sociálním přesahem zaměstnávající osoby se zdravotním postižením. Celkové roční tržby dosahují výše 2 mld Kč a skupina zaměstnává více jak 700 zaměstnanců.