Nejnovější zprávy: Robert Goláň svými snímky promlouvá s lidmi na okraji Studenti mapují vizuální smog v ulicích Valašského Meziříčí

Aktuálně

Zlínský Spur chystá výrobu respirátorů FFP3

Společnost Spur se nově chystá na výrobu respirátoru FFP3, který by měl lidem umožnit nejen lepší ochranu, ale také zlepšený komfort při dýchání.


Autor: https://eshop.spur.cz

Firma provozuje sedm automatických výrobních linek, šest na výrobu respirátorů, jednu na nanoroušky. Zákazníci mají nyní zájem hlavně o respirátory.

„Protože se veřejnost postupně lépe orientuje v problematice ochrany dýchacích orgánů, vnímáme potřebu po stále vyšší kvalitě a provedení ochranných pomůcek. Proto nyní přicházíme na trh s různými velikostmi respirátorů. Pomyslný vrchol naší nabídky bude úplně nový typ respirátorů FFP3 tzv. fishtype, který nabízí ještě vyšší stupeň ochrany, ale dýchá se v něm lépe než ve standardním FFP2. A to díky promyšlenější konstrukci, větší filtrační ploše a upravenému filtru s nanomembránou. Na trh jej uvedeme v březnu,“ uvedl ředitel společnosti Tomáš Dudák.

Výrobu roušek loni posílila také zlínská společnost Holík International, pořídila automatickou linku na jednorázové chirurgické roušky v hodnotě deset milionů korun. Vyrobila bavlněné a jednorázové chirurgické roušky v objemu asi 30 milionů korun. Dodávala je ministerstvu vnitra, také do USA, Německa, Belgie a Rakouska. „K jednorázovým rouškám plánujeme přiřadit jednorázové nitrilové rukavice,“ uvedl majitel Ivo Holík.

Tradiční výrobce ochranných masek, Gumárny Zubří, loni vyrobily a dodaly zákazníkům 180.000 kusů ochranných masek různých typů a provedení.

„V loňském roce jsme vyvinuli a začali s ohledem na pandemii koronaviru vyrábět i speciální ochrannou masku určenou výhradně pro zdravotníky. Tato maska, jež poskytuje stoprocentní ochranu a je i komfortní pro uživatele, se ale na tuzemském trhu, přestože jsme jí nabídli prakticky všem zdravotnickým zařízením, nesetkala se žádným velikým ohlasem, což nás jako výrobce hodně překvapilo,“ uvedl ředitel marketingu a prodeje Zdeněk Masařík.

Dodávky směřovaly zejména do zahraničí, největším odběratelem byly loni Spojené státy americké, dále Egypt, Indonésie, Ukrajina či Rumunsko. „Část naší produkce směřovala i k tuzemským odběratelům - Ministerstvu vnitra ČR, policii, hasičům, některým krajům a velice malé množství i různým zdravotnickým zařízením,“ uvedl Masařík.