Nejnovější zprávy: Nešťastnice chtěla zainvestovat do kryptoměny. Přišla o milion korun Jarní potravinová sbírka Nadace AGEL zasytí potřebné ve Valašském Meziříčí

Aktuálně

​Zlínský kraj zřizuje asistenční centrum pomoci pro lidi z Ukrajiny

Pod vedením Zlínského kraje vzniká Krajské asistenční centrum pomoci Ukrajině. Sídlit bude v areálu Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně, v prostorách, kde doposud fungovalo očkovací místo, konkrétně v 1. pavilonu, v budově U14.


Autor: Zlínský kraj

Lidé z Ukrajiny si tady budou moci vyřídit první registraci, kterou musí udělat do tří dnů od příchodu, dále také vízum, pojištění, ubytování či jinou humanitární pomoc.

„Pracoviště umožní uprchlíkům vyřídit si základní formální záležitosti na jednom místě. Pracovat by zde měli příslušníci policie, hasiči, lidé z odboru azylové a migrační politiky a zaměstnanci krajského úřadu,“ vyjmenoval hejtman Radim Holiš s tím, že dnes kraj pracuje na technickém vybavení prostor, zítra bude řešit personální obsazení.

Ve čtvrtek by se podle hejtmana mohlo centrum otevřít. „Přestože v kraji řešíme ubytování zatím pro řádově desítky lidí z Ukrajiny, musíme se připravit na to, že příliv lidí, kteří budou potřebovat pomoc, můžeme být mnohonásobně větší. Děláme maximum pro to, abychom centrum v řádu dnů zprovoznili,“ dodal hejtman.

Činnosti zajišťované v rámci Krajského asistenčního centra pomoci Ukrajině (KACPU)

a) Registrace, kontrola dokladů, identifikace

b) Udělení víza, doklady apod.

c) Registrace zdravotního pojištění

d) Zdravotní zabezpečení

e) Humanitární pomoc – strava, nápoje, oblečení

f) Psychosociální pomoc

g) Zajištění ubytování

h) Doprava na ubytování