Nejnovější zprávy: Nešťastnice chtěla zainvestovat do kryptoměny. Přišla o milion korun Jarní potravinová sbírka Nadace AGEL zasytí potřebné ve Valašském Meziříčí

Aktuálně

​Zlínský kraj otevírá KACPU. Lidé z Ukrajiny tu vyřídí registraci, vízum i pojištění

Od čtvrtečního rána 3. března funguje ve Zlíně Krajské asistenční centrum pomoci Ukrajině (KACPU). Místo, kde si lidé z Ukrajiny vyřídí základní dokumenty a potřebné doklady, se nachází v areálu Krajské nemocnice Tomáše Bati, v prostorách, kde doposud sídlilo očkovací místo, konkrétně v 1. pavilonu, v budově U14.


Autor: repro

Lidé z Ukrajiny si tady mohou vyřídit první registraci, kterou musí udělat do tří dnů od příchodu, dále vízum, pojištění, ubytování či jinou humanitární pomoc. Otevírací doba centra bude každý den od 7 do 19 hodin.

„Je to první pomocný bod, kde lidem z Ukrajiny pomůžeme zorientovat se a nabídneme jim pomoc na jednom místě. Budou tady zástupci složek integrovaného záchranného systému a dalších důležitých organizací a institucí, včetně tlumočníků, kteří pomohou s vyřízením všech potřebných dokumentů a přidělením dočasného ubytování,“ vysvětlil hejtman Radim Holiš.

KACPU ZLÍNSKÉHO KRAJE

Adresa:

Krajská nemocnice Tomáše Bati, 1. pavilon, budova U14

Havlíčkovo nábř. 600, 762 75 Zlín

Otevírací doba:

7:00 – 19:00 hodin

Kontakt:

kacpu@zlk.izscr.cz

Činnosti zajišťované v rámci KACPU

a) Registrace, kontrola dokladů, identifikace

b) Udělení víza, doklady apod.

c) Registrace zdravotního pojištění

d) Zdravotní zabezpečení

e) Humanitární pomoc – strava, nápoje, oblečení

f) Psychosociální pomoc

g) Zajištění ubytování

h) Doprava na ubytování