Nejnovější zprávy: Zlín miluje letní kino. Promítat se bude hned na semi místech Masters of Rock ve Vizovicích slaví už 20 let

Sport

Zimní stadion ve Lhotě u Vsetína se stává realitou. Položili základní kámen

​Ledovou plochu s celoročním mražením, kardio tělocvičnu nebo třeba wellness a restauraci nabídne nové multifunkční sportovní centrum, které vyroste ve Lhotě u Vsetína. Určeno bude široké veřejnosti.


Autor: Kotrla a.s.

Předpokládané datum otevření je podzim 2022. Výstavba symbolicky odstartovala slavnostním položením základního kamene, první stroje vjedou na lokalitu příští týden.

Duchovním otcem unikátního projektu je podnikatel a bývalý reprezentant v terénních motocyklových soutěžích Dušan Kotrla. Sportovní komplex financuje jeho stejnojmenná společnost působící v oblasti autodopravy či zpracování dřeva, a to bez jakýchkoliv dotačních titulů – s výjimkou částečné podpory Českomoravské záruční a rozvojové banky díky tomu, že Kotrla a.s. je rodinnou firmou. Tři roky přípravných prací se ve čtvrtek konečně zhmotnily: Zástupci zainteresovaných stran symbolicky položili základní kámen stavby, jejíž realizace vyjde asi na 250 milionů korun.

„Je to pro mne významný okamžik. Vybavil jsem si, čím vším jsme si prošli od prvotního nápadu až po tuto chvíli, kdy konečně začínáme stavět. Nyní to vnímám tak, že největší práce nás teprve čeká,“ uvedl Dušan Kotrla. „Určitě se těším na samotnou realizaci i na spolupráci se společností PSG Construction a.s., ze které cítím velkou profesionalitu,“ doplnil.

rávě společnost PSG Construction a.s. je dodavatelem stavby, která posune sportovní infrastrukturu v regionu o velký kus dopředu. „Chtěl bych poděkovat panu Kotrlovi, že si nás vybral jako partnera, respektive zhotovitele tohoto mimořádného projektu. Není obvyklé, že soukromý subjekt připraví a realizuje stavbu multifunkční hokejové haly. Oceňuji snahu, vizi a smělý podnikatelský záměr investora. Chci ujistit všechny, kteří jsou zainteresováni na tomto projektu, že své závazky vždy plníme. Jsem přesvědčen, že tak tomu bude i v tomto případě a dílo bude připraveno k užívání na podzim roku 2022,“ sdělil Jaroslav Ševela, výkonný ředitel a předseda představenstva společnosti PSG Construction a.s.

Že ve Lhotě vyroste nový sportovní areál, ocenila starostka obce Lenka Kocourková. „Projekt se mi velmi líbí, protože rozvine stávající sportovní areál v katastru naší obce. Zejména děti v současné době málo sportují. Je potřeba, aby opustily notebooky a sportovaly více. Nová multifukční hala pro ně představuje velkou příležitost,“ řekla Lenka Kocourková.

Vedle široké veřejnosti mohou sportoviště v budoucnu využít i vsetínští hokejisté. Ostatně, nová hala se začíná stavět v roce, kdy od dokončení nedalekého Zimního stadionu Na Lapači uběhlo pětatřicet let. „Je to opravdu skvělá zpráva,“ přiznal Daniel Tobola, jednatel VHK ROBE Vsetín. „Všichni jsme plní očekávání a těšíme se, jak za rok a čtvrt vyroste ve Lhotě zcela nový stadion s přidanou hodnotou dalšího využití. S panem Kotrlou jsme se o různých možnostech bavili delší dobu a jsem moc rád, že jeho snaha došla k naplnění. Vznik nového sportoviště představuje důležitý krok jak pro náš hokejový klub, tak pro celé Valašsko.“

Zástupci VHK ROBE Vsetín se rovněž zúčastnili slavnostního aktu položení základního kamene. Kladívkem na něj symbolicky poklepali i zástupci třech hráčských generací: legenda klubu Ivan Tesařík, útočník A-týmu a pamětník posledního extraligového titulu Radim Kucharczyk a dvanáctiletý Radim Křiva hrající za osmou třídu VHK. „Za výstavbu nového stadionu jsme moc rádi. Mládež je v situaci, kdy potřebuje ledy. Jsem přesvědčený, že hala bude mít velké využití,“ poznamenal Radim Kucharczyk.