Nejnovější zprávy: Kam vyrazit v úmorném vedru? Přehrada nebo koupaliště v Pozlovicích to jistí ​Čtvrt milionu kostek na jednom místě: ve Zlíně se otevře výstava a herna Lego®

Sport

Vybarvený běh se po dvou letech vrácí do ulic Kroměříže

Pátý, odložený, ročník Vybarveného běhu se v Kroměříži uskuteční 4. června. Pořadatelé v těchto dnech rozjeli registraci.


Autor: Město Kroměříž

Všechny, kteří se chtějí „pořádně vybarvit“, zvou po dvouleté pauze způsobené koronavirovými omezeními na trať centrem města pořadatelé, jimiž jsou město Kroměříž a Dům kultury.

„Zaplacené registrace z let 2020 a 2021 zůstávají v platnosti a budeme rádi, když se k aktuálně přihlášeným účastníkům běhu přidají další a navážeme na úspěšné a hojně navštívené předchozí ročníky. Věřím, že letos se Vybarvený běh uskuteční a společně si jej užijeme,“ řekl starosta města Jaroslav Němec.

Vybarvený běh je zábavným sportovním kláním, kde není cílem zvítězit či překonat rekordy nebo soupeře. Nejde o čas ani o pořadí, jde o zábavu, účastníkem může být každý bez ohledu na věk, aktuální kondici či fyzickou zdatnost. Hlavním úkolem je pobavit sebe i ostatní a řádně se vybarvit. Možná právě proto se Vybarvený běh stal oblíbenou akcí s vysokým počtem startujících. Do Kroměříže se sjíždějí z nejrůznějších koutů Čech a Moravy.

Trasa běhu vede ulicemi města, okruh o délce více než dva kilometry by měli startující absolvovat dvakrát, celková délka trati je zhruba 4,5 kilometru. Záleží však na každém z běžců, zda zvládne barevným centrem Kroměříže proběhnout jednou či dvakrát. Účastníci probíhají v barevných zónách záplavou práškových barev a překonávají nejrůznější překážky v podobě bublin nebo nafouknutých balonků.

„Podrobné informace, praktické pokyny a samotný registrační formulář najdou zájemci o účast ve Vybarveném běhu na webových stránkách www.vybarvenybeh.cz, aktuální informace přináší také facebooková událost,“ uvedla Marcela Nehodová z odboru Útvar tajemníka kroměřížské radnice. Doplnila, že lidé by se měli registrovat co nejdříve, protože kapacita běhu je omezená a za závaznou je považována pouze zaplacená registrace, jejíž cena je až do 4. června 150 korun. Běžci s uhrazenou registrací dostanou před během startovací balíček, kde jsou kromě trička s logem běhu a startovního čísla také ochranné brýle, jedno balení práškové barvy a dárky od sponzorů akce.

Samotný Vybarvený běh je součástí celodenního programu, který probíhá na Velkém náměstí, kde je strat i cíl běhu. Připraveny jsou workshopy, hudební, taneční a sportovní vystoupení i stánky s občerstvením. Vyvrcholením programu budou odložené koncerty Barbory Polákové a kapely Tata Bojs, kteří měli vystoupit již v předchozích zrušených ročnících.

Vybarvený běh Kroměříž vznikl v roce 2016 a stal se důležitou součástí letní turistické sezony ve městě. Počet jeho účastníků se v posledním konaném ročníku 2019 vyšplhal až na bezmála dva tisíce běžců. V letech 2020 a 2021 se nekonal kvůli omezením souvisejícím s epidemií koronaviru.