Nejnovější zprávy: Kam vyrazit v úmorném vedru? Přehrada nebo koupaliště v Pozlovicích to jistí ​Čtvrt milionu kostek na jednom místě: ve Zlíně se otevře výstava a herna Lego®

Sport

​Mezinárodní týden turistiky na Valašsku spustil registraci

Pořadatelé Mezinárodního týdne turistiky na Valašsku (MTTV) v těchto dnech spustili registrace. Vůbec poprvé je oblíbená akce otevřena také cyklistům. Letošní 31. ročník se uskuteční 9. – 15. července.

Ilustrační foto
Autor: repro

Na pořádání akce se podílí kromě Klubu českých turistů také město Vsetín. „Pro letošní ročník Mezinárodního týdne turistiky na Valašsku jsme připravili několik novinek. Jednou z nich je možnost obdivovat krásy naší krajiny ze sedla kola. Ke každé z plánovaných turistických tras jsme totiž připravili i cyklotrasy, na své si tedy letos poprvé přijdou i milovníci cykloturistiky,“ přiblížil starosta Jiří Růžička a pokračoval: „Připravili jsme také nové trasy, spojené s uměním a historií valašské krajiny a mohu prozradit, že na nich účastníky čekají nádherné výhledy. Do programu letošního týdne turistiky rovněž plánujeme zařadit slíbené trasy z loňského ročníku, které jsme nemohli realizovat z důvodu protiepidemických opatření.“

Program 31. ročníku MTTV odstartuje v sobotu 9. července od 8 do 22 hodin prezencí přímo u organizačního štábu, který bude sídlit již tradičně v prvním patře budovy městského úřadu na Svárově. „Slavnostně pak celou akci zahájíme tentýž den v 19.30 hodin ve velkém sále Domu kultury,“ informovala jedna z pořadatelek Lenka Kováčová s tím, že zájemci o účast se mohou přihlašovat již nyní prostřednictvím webových stránek www.mestovsetin.cz nebo poštou na adresu MěÚ Vsetín, odbor školství a kultury, Svárov 1080, 755 01 Vsetín.

„Účastnický poplatek na celou akci uhrazený do 30. května činí 200 korun, respektive 175 korun pro děti do 15 let a držitele karty Eurobeds a KST. Po uvedeném datu se výše poplatku zvyšuje na 300, respektive 275 korun. Jednodenní účastnická platba činí do 30. května 80/75 korun, po 30. květnu 100/90 korun,“ upřesnila Kováčová a dodala, že v ceně je zahrnut odznak MTTV, pamětní list, razítka IVV do záznamníků a na požádání i příležitostná razítka do Vandbuchů.

A kam vlastně (cyklo)turisté v rámci 31. ročníku MTTV zavítají? Podívají se například k obelisku 18. poledníku nad Vesníkem, ke Kameni slunovratů a Svantovítově skále mezi Růžďkou a Bystřičkou, na Ochmelov, do okolí Valašského Meziříčí, na Prženské paseky či na Slovensko do Strážovských vrchů, případně na Jantarové stezky do Teplic nad Bečvou. „V rámci každého dne budou vyznačeny dvě trasy – kratší o délce 10 – 15 kilometrů a delší o délce 20 – 30 kilometrů. Podrobný popis tras s mapkou získají účastníci u prezence,“ doplnila Kováčová.

Podrobněji se o Mezinárodním týdnu turistiky na Valašsku dozvíte na webových stránkách http://mttv.unas.cz nebo facebookovém profilu www.facebook.com/mttv.vsetin.