Nejnovější zprávy: Nešťastnice chtěla zainvestovat do kryptoměny. Přišla o milion korun Jarní potravinová sbírka Nadace AGEL zasytí potřebné ve Valašském Meziříčí

Aktuálně

​Vsetínská nemocnice uzavřela i druhou covidovou stanici. Zájem o očkování klesá

Vsetínská nemocnice ukončila činnost i druhé covidové stanice. Ta byla aktivována v listopadu loňského roku, kdy se počet hospitalizovaných s Covid-19 blížil stovce. Dnes je jich počet pětinový a o pacienty je pečováno dle jejich zdravotních obtíží.


Autor: Vsetínská nemocnice

„Naší snahou je návrat k normálnímu režimu, rozšíření plánované operativy. Pacienti, kteří potřebují zdravotní péči na lůžkách nemocnice pro onemocnění interní, chirurgická, či jiná, a je u nich zjištěna pozitivita onemocnění Covid-19, jsou izolováni na těch odděleních, kam přicházejí,“ informoval náměstek pro léčebnou péči Martin Metelka. Chirurgické oddělení ke dnešku znovu otevřelo lůžkovou stanici A, nově začíná i objednávání pacientů do specializovaných ambulancí a rozšiřuje se již zmíněná plánovaná operativa.

V návaznosti na pokles zájmu o testování, přistoupila nemocnice k dalším změnám. Od 1. března budou všechny covidové odběry centralizovány do jednoho místa v pavilonu K, hlavní vstup u nájezdové rampy, vedle infekční ambulance. Objednávání je stále prostřednictvím elektronického rezervačního systému.

Zájem o očkování výrazně poklesl, proto od minulého týdne očkujeme již jen dva dny v týdnu, a to ve čtvrtek a pátek od 7.30 do 15.00 hodin, po předchozí registraci a rezervaci termínu v centrálním systému, případně po telefonické domluvě na čísle 571 818 404.