Nejnovější zprávy: Robert Goláň svými snímky promlouvá s lidmi na okraji Studenti mapují vizuální smog v ulicích Valašského Meziříčí

Aktuálně

Vsetín opraví 20 bytů pro seniory a invalidy. Vyjdou na 11 milionů korun

Vsetínská radnice plánuje zrekonstruovat dvacet bytů v domech zvláštního určení Pod Žamboškou na Rybníkách a na ulici Generála Klapálka na Ohradě. Práce si vyžádají 11 milionů korun, začít mají v březnu.


Autor: Město Vsetín

V domech č. p. 1579 a 1580 Pod Žamboškou provádí město rekonstrukce bytů průběžně od roku 2018. Zatím se dotkly 29 bytových jednotek. „V březnu bychom chtěli zahájit rekonstrukci celkem osmi bytů 1 + kk v domě číslo popisné 1580. O dva měsíce později by ve stejném domě měly přijít na řadu ještě tři byty 2 + kk a v sousedním domě číslo popisné 1579 pak jeden byt 2 + kk,“ nastínil starosta Jiří Růžička s tím, že rekonstrukci bytového fondu plánuje radnice počínaje březnem také v domě č. p. 1846 na ulici Generála Klapálka. „V tomto případě se stavební úpravy dotknou osmi jednopokojových jednotek,“ doplnil starosta.

Rekonstrukce v domech zvláštního určení spočívají ve vybourání starého bytového jádra, podlah, původní kuchyňské linky, vany a WC. Následuje vyzdění nových příček, nanesení omítek a obkladů, montáž nových rozvodů vody, elektroinstalace a vzduchotechniky, položení podlah včetně krytin a také instalace nové kuchyňské linky, sprchového koutu či WC.

Domy zvláštního určení jsou určeny k trvalému bydlení seniorů a invalidních občanů. Nájemci těchto bytů platí nájemné a služby spojené s jejich užíváním.