Nejnovější zprávy: Kam vyrazit v úmorném vedru? Přehrada nebo koupaliště v Pozlovicích to jistí ​Čtvrt milionu kostek na jednom místě: ve Zlíně se otevře výstava a herna Lego®

Aktuálně

Vsetín bojuje o své pošty. Pobočku na Ohradě zachránili

Obyvatelé Vsetína se nesmířili s rozhodnutím zrušit tři pobočky pošty ve městě. Sepsali petici a v jednom případě už uspěli. O osudu té v části Rokytnice se stále jedná.


Autor: Město Vsetín

V souvislosti s avizovaným zrušením tří poboček České pošty ve Vsetíně (Sychrov, Luh a Ohrada) jednalo vedení města se zástupci zmíněné společnosti s cílem zvrátit její záměr uzavřít pobočku na Ohradě, proti čemuž se postavilo v petici i na sedm stovek obyvatel. Z jednání vyplynulo, že tato pobočka zůstane nakonec zachována. Otázkou ale nově zůstává osud pobočky v Rokytnici, o něž se ještě povede diskuse.

„Výměnu uzavření pobočky v Rokytnici za Ohradu považuji pouze za malý kompromis. Pošty v okrajových částech Vsetína využívají i obyvatelé okolních obcí a jsou velmi potřebné. Mezi ně patří i pošta v Rokytnici. Naším argumentem při jednání se zástupci České pošty mimo jiné je také to, že budova hlavní pošty má nedostatečné prostory a také parkovací kapacity pro to, aby obsloužila ještě větší množství klientů než dosud. O zachování pobočky v Rokytnici proto budeme dále jednat,“ uvedl starosta Jiří Čunek.

Dle sdělení České pošty mají být z důvodu optimalizace uzavřeny ve Vsetíně od 1. července letošního roku celkem tři pobočky: v Luhu, na Sychrově a v Rokytnici. Právě poslední zmíněná by měla být podle původního záměru pošty zachována na úkor pobočky na Ohradě, vedení města však bude o jejím osudu dále s Českou poštou jednat.