Nejnovější zprávy: Kam vyrazit v úmorném vedru? Přehrada nebo koupaliště v Pozlovicích to jistí ​Čtvrt milionu kostek na jednom místě: ve Zlíně se otevře výstava a herna Lego®

Aktuálně

​Vlakové nádraží zprovozní nová nástupiště i část podchodu

Pátek 22. prosince. To je termín, kdy přestavba vsetínské železniční stanice překročí další důležitý milník. Od tohoto dne totiž začnou cestující vlakovou dopravou využívat nová zastřešená nástupiště a k přístupu na ně i část nově zbudovaného podchodu pod železniční tratí.


Autor: Město Vsetín

Právě k 22. prosinci skončí výluka provozu na železnici vedoucí přes vsetínskou stanici. Vlaky se tak od tohoto data budou po rekonstruované trati pohybovat opět už téměř bez omezení. Pro vsetínské nádraží, kde Správa železnic (SŽ) finišuje s pracemi na jeho přestavbě, to znamená, že bude třeba minimalizovat pohyb osob v kolejišti. Na nová zastřešená nástupiště číslo 2 a 3 se tak cestující dostanou z toho prvního podchodem. Tedy jeho částí. Celý podchod totiž po svém dokončení povede z podzemního parkoviště Smetanovy obchodní galerie pod Nádražní ulicí, právě budovaným dopravním terminálem a železnicí s nástupišti až do zanádražního prostoru Na Lapači. Od 22. prosince ale bude zprovozněna prozatím jen jeho část mezi jednotlivými nástupišti. Práce na přestavbě železniční stanice totiž poté ještě potrvají zhruba další tři měsíce. Po tuto dobu zatím zůstane zachováno i provizorní odbavování cestujících v obytných buňkách umístěných naproti restauraci Na Špici.

Nové nádraží se slavnostně otevře v dubnu 2024

Těch nejzásadnějších změn se cestující dočkají na přelomu března a dubna 2024, kdy má skončit hned několik investičních akcí souvisejících s přestavbou nádraží. Konkrétně:

  • Dokončen bude dopravní terminál, kam se přesune odbavování cestujících.
  • Zprovozněna bude další část podchodu vedoucího pod nádražím a nástupišti, a to až do podzemního parkoviště Smetanovy obchodní galerie.
  • Otevřen bude i podchod na místě bývalého železničního přejezdu v ulici U Křivačkárny (u VZP). Současně s tím se ale trvale uzavře stávající železniční přechod na ulici Štěpánská.

„Zprovozněním dopravního terminálu a podchodů dojde k faktickému otevření nového nádraží, ačkoliv další práce ještě budou pokračovat. Jedná se o zásadní okamžik, který výrazně uleví občanům Vsetína,“ uvedl starosta Jiří Čunek s tím, že slavnostní otevření nové železniční stanice se plánuje na duben 2024.

Další důležité termíny příštího roku

V dubnu příštího roku by SŽ měla dokončit také stavbu silnice s mostem přes potok Rokytenka, která propojí lokalitu Lapače s nově vybudovanou okružní křižovatkou na silnici I/69 (výpadovka na Zlín) u polyfunkčního domu Kotovo v Rokytnici. Na tuto okružní křižovatku se pak ve druhé polovině roku 2024 napojí i připojovací pruhy k silnici I/57 (obchvat Vsetína). Stavba dalšího připojovacího pruhu nad čerpací stanicí na výjezdu z města směrem na Valašské Meziříčí započne na jaře příštího roku. Stejně tak budou v tomto termínu zahájeny stavební úpravy křižovatky před čerpací stanicí Shell s cílem zklidnit dopravu v ulici Na Dolansku. Všechny tyto uvedené investice jsou součástí stavby tzv. Rampy Mostecká, jejímž investorem je Ředitelství silnic a dálnic ČR.