Nejnovější zprávy: Robert Goláň svými snímky promlouvá s lidmi na okraji Studenti mapují vizuální smog v ulicích Valašského Meziříčí

Aktuálně

​Vlajka Tibetu dnes zavlála na radnici společně s Ukrajinskou

Stejně jako v uplynulých letech se ve čtvrtek 10. března připojilo Valašské Meziříčí k mezinárodní kampani Vlajka pro Tibet. Vedení města ji nechalo na radnici vyvěsit už po pětadvacáté. Letos zde vlaje společně s vlajkou Ukrajiny.


Autor: Město Valašské Meziříčí

Do kampaně, která vznikla v polovině 90. let, se pravidelně zapojují stovky českých měst, obcí a institucí. Společně si tak vždy 10. března připomínají smutné výročí povstání Tibeťanů proti čínské okupaci, které bylo v roce 1959 krvavě potlačeno.

„Respektování lidských práv patří k základním kamenům moderní společnosti. Vyvěšení tibetské vlajky na budově radnice je pro nás víc než jen symbolickým aktem. Připomínáme si tak oběť všech, kteří položili za svobodu a svou vlast život,“ uvedla místostarostka Yvona Wojaczková.

„Tato symbolika dostává v dnešní době ještě ostřejší obrysy, když s obavami sledujeme dění na Ukrajině. Nesmíme zapomínat, že porušování lidských práv do moderní společnosti nepatří,“ dodala.

Valašské Meziříčí se ke kampani Vlajka pro Tibet připojuje pravidelně od roku 1998. Letos vlaje tibetská vlajka na radnici společně s tou ukrajinskou.