Nejnovější zprávy: Kam vyrazit v úmorném vedru? Přehrada nebo koupaliště v Pozlovicích to jistí ​Čtvrt milionu kostek na jednom místě: ve Zlíně se otevře výstava a herna Lego®

Aktuálně

​Více než tisíc řidičů na Rožnovsku si musí pohlídat platnost řidičských průkazů

V průběhu roku 2022 postupně vyprší platnost řidičských průkazů přesně 1250 řidičům, kteří mají trvalý pobyt ve správním obvodu ORP Rožnov pod Radhoštěm.


Autor: ministerstvo dopravy

Řidiči si konec platnosti musí pohlídat a dostatečně včas zažádat o jeho výměnu. Za jízdu s neplatným řidičským průkazem hrozí řidiči v případě silniční kontroly policisty na místě pokuta až do výše 2 000 korun.

„Výměnu lze provést 90 dnů před skončením platnosti řidičského průkazu a je zcela bezplatná. Vydání nového řidičského průkazu může trvat až 20 dní, lze však také požádat o tzv. „blesk“ ve zkrácené lhůtě do pěti pracovních dní za poplatek 700 korun. K žádosti je třeba doložit platný doklad totožnosti a stávající řidičský průkaz, není třeba již dokládat papírovou fotografii, úředníci pořídí digitální na místě, nebo stáhnou aktuální z registrů vedených Ministerstvem vnitra“ uvedla Eva Pernická, vedoucí odboru dopravy MěÚ Rožnov. O výměnu řidičského průkazu lze žádat buď osobně na kterémkoliv úřadu obce s rozšířenou působností v rámci celé České republiky bez ohledu na místo trvalého pobytu, anebo elektronickou formou přes Portál občana.

„Doporučujeme, aby se občané k výměně řidičského průkazu objednali na odboru dopravy prostřednictvím našeho rezervačního systému, vyberou si termín, který jim vyhovuje a nebudou muset čekat,“ doplnila Eva Pernická. Na registru řidičů v Rožnově pod Radhoštěm bylo v roce 2021 vyměněno 2 151 řidičských průkazů, v roce 2020 bylo vyměněno 2 882 řidičských průkazů.