Nejnovější zprávy: ​EXPEDICE Z101 aneb tři roky v Africe ve stopách Hanzelky a Zikmunda ​Muzeum vystavuje lampu z Titanicu. Nabízí ji k prodeji

Aktuálně

Valašskomeziříčská radnice hledá nového provozovatele nemocnice

Kdo bude od 1. ledna 2024 provozovat nemocnici ve Valašském Meziříčí? Městskou nemocnici doposud provozuje společnost AGEL. Nájemní smlouva ale v prosinci 2023 končí. Vedení města proto hledá zájemce o tuto službu.


Autor: Město Valašské Meziříčí

„Se současným nájemcem nemocnice – spadajícím pod skupinu AGEL, máme až do 31. prosince 2023 uzavřenu takzvanou Smlouvu o nájmu podniku. To v případě jejího ukončení mimo jiné znamená, že by na město Valašské Meziříčí přešla zodpovědnost za cirka 500 zaměstnanců a závazky nemocnice. V uplynulých měsících jsme proto se společností jednali o vypořádání vzájemných závazků,“ osvětlil problematiku starosta Robert Stržínek.

Zároveň radnice připravuje soutěž na nového provozovatele valašskomeziříčské nemocnice. S jejími podmínkami jsme nyní seznámili zastupitele. Jednat se bude o takzvaný pacht závodu formou koncesního řízení, které pro město realizuje externí advokátní kancelář. Jelikož se jedná o velmi složitou problematiku, předpokládáme, že konečný výsledek bychom mohli znát v horizontu jednoho roku,“ přiblížila Lucie Rapantová, vedoucí právního oddělení radnice.

Vedení města si také nechalo zpracovat analýzu potřebnosti vybudování nových kapacit následné péče a zhodnocení vhodného postupu pro realizaci výběrového řízení. Celý areál, který je v našem vlastnictví, bude nadále provozován jako zdravotnické zařízení. Zároveň nám analýza potvrdila nutnost vybudování nového pavilonu následné péče s kapacitou až 120 lůžek. Jeho výstavbu by měl dle zadávacích podmínek realizovat vítěz koncesního řízení. Proto počítáme s tím, že bude nemocnici provozovat následujících cirka 30 let, aby se mu investice do nového pavilonu vrátila,“ představil podmínky města starosta Stržínek.

Jednotlivé nabídky bude posuzovat komise složená ze zástupců vedení radnice, opozice a také právníků města.

Nemocnice slouží od roku 1965 nejen obyvatelům Valašského Meziříčí, ale také přilehlého regionu. Od 1. ledna 2004 ji provozuje skupina AGEL. Ta je nájemcem budov a pozemků, které nadále vlastní město Valašské Meziříčí.