Nejnovější zprávy: Obchvat u Luhačovic má ochránit léčivé prameny. Budovat se začne v roce 2030 Ostrožská jezera lákají k rekreaci a koupání. Jsou ale zdrojem pitné vody

Sport

​Valaška bude, ale bez diváků. Rychlostní zkoušky uvidí diváci přes online přenosy

Pořadatelům 39. KOWAX Valašské rally ValMez se podařilo dohodnout výjimku z aktuálně platných opatření u Ministerstva zdravotnictví. Posádky závodních vozů tak na tratě v okolí Valašského Meziříčí vyrazí v termínu 26. – 28. března.


Autor: valasskarally.cz

S ohledem na současnou epidemickou situaci a platná opatření museli pořadatelé letošního ročníku zrušit většinu divácky atraktivních programů včetně oblíbeného cíle na náměstí ve Valašském Meziříčí. „Mrzí nás to, avšak dojednat výjimky nejen u Ministerstva zdravotnictví ČR, ale zejména u FIA (Mezinárodní automobilová federace) v Paříži, nebylo vůbec jednoduché. Že se to nakonec podařilo, je pro nás obrovským závazkem. Valaška bude jakýmsi pilotním projektem, který by měl ukázat, že díky ukázněným divákům, kteří budou letos rychlostní zkoušky sledovat z pohodlí domova, je možné i v dnešní době podobné podniky pořádat,“ vysvětluje Jaromír Tomaštík, předseda organizačního výboru 39. KOWAX Valašské rally ValMez.

V případě, že by diváci výzvu pořadatelů neuposlechli a kolem tratí jednotlivých RZ se i přesto shlukovali, hrozí, že bude daná zkouška zrušena. „Dohlížet na to bude nejen náš pořadatelský tým, ale také zástupci FIA. Věříme, že diváci tato opatření pochopí a budou je respektovat. Intenzivně pro ně připravujeme online přenosy z jednotlivých RZ, díky nimž toho uvidí mnohem více než u trati samotné. O Valašku tak rozhodně nepřijdou,“ uklidňuje fanoušky Jaromír Tomaštík.

Ani pro zúčastněné týmy přitom nebude letošní ročník Valašky úplně jednoduchý. Všichni musí například podstoupit PCR testy na přítomnost onemocnění COVID-19. Přesto se zatím přihlásilo 68 posádek a mezi účastníky by neměli chybět například Václav Pech, Jan Kopecký, Miroslav Jakeš, Martin Vlček, Jan Černý, Roman Odložilík, ale ani zahraniční jezdci z Německa, Rakouska, Polska, Slovenska, Velké Británie či Lotyška.

Více informací na www.valasskarally.cz

Omezení provozu MHD

V neděli 28. března bude na programu i valašskomeziříčská RZ Juřinka. S jejím pořádáním souvisí také omezení provozu linky MHD č. 5 Juřinka – železniční stanice. Občané tak musí počítat s tím, že spoje číslo 5, 11, 57 a 17 budou zrušeny v celém rozsahu.