Nejnovější zprávy: Obchvat u Luhačovic má ochránit léčivé prameny. Budovat se začne v roce 2030 Ostrožská jezera lákají k rekreaci a koupání. Jsou ale zdrojem pitné vody

Sport

Vopelka pokračuje ve Zlíně! Nejlepší střelec sezony podepsal nový kontrakt

Velmi příznivou zprávou pro fanoušky zlínského hokeje před příští sezonou Tipsport extraligy je podpis nejlepšího střelce extraligového týmu Beranů v uplynulém ročníku. Novou jednoletou smlouvu s opcí podepsal s vedením klubu PSG Berani Zlín útočník Lukáš Vopelka, který svou další hokejovou kariéru spojí právě v dresu s Beranem na hrudi.


Autor: https://www.beranizlin.cz/

Vedení zlínského klubu usilovně pracuje v současné nelehké covidové době v budování hráčského kádru pro nadcházející sezony. Víceletou smlouvu podepsal s vedením klubu již v lednu nejproduktivnější zlínský hokejista a lídr mužstva Antonín Honejsek, stejný krok učinil další měsíc Libor Kašík, gólmanská jednička a opora týmu.

Pětadvacetiletý forvard Lukáš Vopelka zažil poměrně divokou letošní sezonu. V létě neuspěl na zkoušce v rodných Českých Budějovicích, poté odešel na Slovensko, kde působil v Tipos extralize, kde odehrál v Košicích pouze šest zápasů. Začátkem prosince přišel k Beranům na měsíční zkoušku a po velmi dobrých výkonech si vybojoval smlouvu v Baťově městě až do konce sezony. Odehrál za Zlín 37 zápasů v extralize a stal se nejlepším střelcem týmu s 11 přesnými trefami. Skvěle si vedl i v týmové produktivitě, kde byl na třetím místě, když si připsal celkem 17 kanadských bodů.

„Lukáš nám hodně pomohl v období před Vánocemi, kdy jsme měli na marodce řadu klíčových útočníků a byli jsme ve složité situaci. Pro obě strany to byla vhodná možnost, aby se Lukáš ukázal zpátky v extralize. Jeho odvedené výkony a pozice nejlepšího střelce sezony hovoří za všechna hodnocení. Jsme rádi, že jsme se domluvili na další spolupráci. Zkrátka skvělý kluk, který výborně zapadl do kabiny,"uvedl Robert Svoboda, hlavní trenér a sportovní manažer PSG Berani Zlín.

„Podpis nové smlouvy vnímám velmi pozitivně. Ve Zlíně se mně nejen po hokejové stránce velmi líbí a jsem rád, že tady pokračuji. Začátek loňské sezony byl z mého pohledu velmi těžký, v Košicích jsem téměř nehrál. Až po přesunu do Zlína se sezona z mého pohledu zlomila, pookřál jsem a začalo se mi dařit. Jsem tady šťastný,"pověděl Vopelka po podpisu nové smlouvy. Během sezony nastupoval nejčastěji na křídle elitního útoku Tomáše Fořta s dalším křídelníkem Pavlem Kubišem.„Super kluci, spolupráce nám na ledě velmi vyhovovala. Věřím, že v příští sezoně omezení pominou a podpoří nás v hledišti fanoušci. Už nám všem velmi chybí,"upřesnil jihočeský rodák.

Lukáš Vopelka (narozen 2. 3. 1996) je odchovancem hokeje v Českých Budějovicích. V šestnácti letech odešel do Švédska, kde posbíral řadu zkušeností a nastupoval za juniorský tým Örebro. Ve Skandinávii setrval pět sezon a působení na severu zakončil ve druhé nejvyšší soutěži za tým HC Vita Hästen. Pravidelně nastupoval za mládežnické výběry České republiky, kde největší úspěch slavil v roce 2014 na světovém šampionátu hokejistů do 18 let, kde byl členem stříbrného týmu. V létě 2016 odešel do Slovanu Bratislava a pravidelně hrál KHL. Sezonu dokončil v Trenčíně a od léta 2017 hrál českou extraligu, kde zažil premiéru v hradeckém Mountfieldu. V průběhu loňské sezony následoval přesun do Vítkovic a závěr odehrál v EBEL lize za Znojmo. V nejvyšší soutěži odehrál během čtyř sezon celkem 158 utkání a zaznamenal 47 kanadských bodů za 23 gólů a 24 asistencí.