Nejnovější zprávy: Kradl v potravinách. I s košíkem se schoval pod postel Technické služby vyráží do ulic Zlína v elektromobilech

Sport

V Uherském Hradišti vznikne další "posilovna" pod širým nebem

Za oblíbeným cvičením ve venkovní „posilovně“, takzvaným workoutem, budou moci lidé v Uherském Hradišti chodit také do parku Za Plotem v areálu bývalých kasáren.

Ilustrační foto
Autor: pixabay

Kousek za střeleckou v Uherském Hradišti zdí vyroste v červenci sestava bradel, hrazd, lavic, žebřin a žebříků, na kterých se dají provádět nejrůznější cviky využívající především váhy vlastního těla. Nové workoutové hřiště přijde na více než 650 tisíc korun.

Multifunkční cvičební sestava bude osazena do dopadové červenobílé plochy z lité pryže o celkové výměře 76 metrů čtverečních. „Po workoutovém hřišti ve Smetanových sadech u Slovácké búdy a v ulici Za Alejí bude workoutové hřiště v parku Za Plotem třetím veřejným hřištěm tohoto typu v Uherském Hradišti. Na jeho otevření se příznivci sportu mohou těšit už začátkem srpna,“ upřesňuje Stanislav Blaha, starosta města.

Hřiště nevyužívají pouze aktivní jednotlivci, ale jako vhodný tréninkový doplněk je navštěvují i školy a organizované kluby a spolky. Workout je moderní sportovní aktivita zejména pro rozvoj síly a vytrvalosti. Cvičení, které využívá zejména váhy vlastního těla, zahrnuje různé cviky na hrazdě, bradlech, žebřinách, horizontálních žebřících a jiných konstrukcích.