Nejnovější zprávy: Kam vyrazit v úmorném vedru? Přehrada nebo koupaliště v Pozlovicích to jistí ​Čtvrt milionu kostek na jednom místě: ve Zlíně se otevře výstava a herna Lego®

Společnost

Sportovci v Otrokovicích dostanou pumptrackovou dráhu. Vyroste na Trávníkách

Areál pro pumptrackové vyžití vznikne v otrokovické části Trávníky. Radnice teď podala žádost o dotace z Nadace ČEZ - Oranžové hřiště


Autor: pixabay, repro Město Otrokovice

Pumptrack je navržen v blízkosti právě budovaného betonového skateparku. Společně s plánovaným workoutovým parkem vznikne hodnotná sportovně odpočinková zóna. Celý prostor je nazván Free-time zóna Otrokovice – Trávníky.

Žádost do Nadace ČEZ putuje z radnice na výstavbu asfaltové dráhy - pumptracku pro kola, koloběžky, brusle a skateboardy plánované vystavět v blízkosti základní školy a již zmíněného betonového skateparku.

Pumptrack je dráha, která svým tvarem umožňuje jízdu tzv. pumpováním, čili jízdu bez odrážení nebo šlapání do pedálů. Celková délka jízdní dráhy je 283 m.

„Předpokládané náklady tohoto projektu činí maximálně 3 605 800 korun, výše příspěvku z Nadace ČEZ na pumptrack je možná maximálně ve výši dva miliony korun. Zbylou částku bude spolufinancovat město Otrokovice z rozpočtu města, uvedla Hana Večerková, starostka.

Předpokládaný začátek výstavby se plánuje na příští rok. „Rádi bychom otevřeli celou Free-time zónu veřejnosti na příští letní sezonu,“ přeje si Hana Večerková.