Nejnovější zprávy: Otrokovice plánují na čtvrtek další zásah proti komárům Starý dobrý western láká milovníky country hudby na Bystřičku

Aktuálně

V Rožnově přibudou radary i zóny s maximální rychlostí 30 km/h

Město Rožnov pod Radhoštěm se zaměřuje na dopravní bezpečnost. Zvýší se počet měřících zařízení a řidiče čeká snížení povolené rychlosti v konkrétních obytných zónách.


Autor: repro

Bezpečnější silniční provoz a cesty a snížení počtu dopravních nehod či střetů s chodci se snaží zajistit rožnovská radnice. Jedním z dalších opatření, které budou zavedeny v Rožnově pod Radhoštěm budou nová měřící místa, které budou měřit rychlost projíždějících vozidel v úseku nábřeží Dukelských hrdinů a poté v oblasti Tylovice směrem na Hutisko-Solanec, která je dle posledních měření dopravy stále více frekventovanou silnicí.

Současně se v blízkosti nachází mateřská škola. Tato měřící zařízení doplní stávající tři, které se nachází na hlavní komunikaci u nákupní zóny, na Kramolišově a u Jánoštíka. „Jsou lokality kde pouhá značka maximální povolená rychlost bohužel nestačí a pokud chceme, aby byl provoz ve městě bezpečný nejen pro chodce, ale také pro samotné řidiče, musíme přistoupit i k těmto opatřením. S novými radary budeme upravovat limity i pro ty stávající a to tak, abychom byli v souladu s okolními obcemi. Stále platí, že pokud řidiči projíždějí obcí a nepatrně překročí maximální povolenou rychlost, nemusí se obávat žádného přestupkové řízení či pokuty,“ uvedl starosta města Jiří Pavlica.

Další opatření, která zavede rožnovská radnice jsou značky v několika oblastech, které budou snižovat maximální povolenou rychlost na 30 km/h. Jedná se převážně o obytné zóny nebo oblasti rodinné zástavby. První změny se dotknout lokality Rybníčky a Záhumení. „Tyto změny částečně vychází i z podnětů obyvatel, kdy jsme opakovaně obdrželi několik žádostí ke snížení rychlosti. Současně na Rybníčkách jsou některé ulice již touto značkou limitovány a sjednocení celé oblasti přinese také větší srozumitelnost pro řidiče a bezpečnější pocit pro obyvatele dané lokality,“ doplnil starosta města.