Nejnovější zprávy: Nešťastnice chtěla zainvestovat do kryptoměny. Přišla o milion korun Jarní potravinová sbírka Nadace AGEL zasytí potřebné ve Valašském Meziříčí

Aktuálně

Utrpení řidičů ve Vsetíně za několik dní skončí

Citelná dopravní omezení na silnici I/69 u polyfunkční budovy Kotovo ve vsetínské Rokytnici po dvou měsících rozvolní. Motoristé se v polovině listopadu dočkají kruhového objezdu.


Autor: Město Vsetín

Nyní již zřetelně se rýsující okružní křižovatka u Kotova je součástí stavby tzv. Rampy Mostecká, tedy vybudování připojovacích pruhů, které propojí silnice I/69 a I/57 (obchvat Vsetína). Investorem této stavby, která si od poloviny září vynutila svedení dopravy do jediného jízdního pruhu a její organizaci za pomoci regulovčíků a semaforů, je Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD ČR).

Všechny práce běží podle předpokladů a v polovině listopadu počítáme se zprůjezdněním křižovatky v obou směrech,“ informovala mluvčí zlínské správy ŘSD ČR Lucie Trubelíková. Podle informací zhotovitele stavby, jímž je společnost Strabag, by k obousměrnému zprovoznění křižovatky nejprve v provizorním režimu mělo v sobotu 11. listopadu (v případě nepřízně počasí pak v pondělí 13. listopadu).

Až do začátku prosince ale budou v okolí probíhat dokončovací práce (malování vodorovného a instalace svislého dopravního značení, osazování sloupů veřejného osvětlení apod. – pozn. red.), které si mohou vynutit další krátkodobá dopravní omezení.

Město Vsetín na stavbu okružní křižovatky navazuje opravou místní komunikace vedoucí mezi Kotovem a silnicí I/69. „Práce spolu s ŘSD ČR koordinujeme tak, aby i oprava naší komunikace byla ukončena v polovině listopadu. Vše nasvědčuje tomu, že se to podaří a motoristům projíždějícím Rokytnicí se konečně uleví,řekl starosta Jiří Čunek, podle jehož dalších slov město ještě letos plánuje opravit i chodník vedoucí mezi silnicí I/69 a Kotovem. Hotovo má být do vánočních svátků.