Nejnovější zprávy: Robert Goláň svými snímky promlouvá s lidmi na okraji Studenti mapují vizuální smog v ulicích Valašského Meziříčí

Aktuálně

​Teplo Zlín snižuje svým zákazníkům cenu za rok 2021

Zlínský dodavatel tepla snížil ceny za loňský rok o více než čtyři giga jouly. Zákazníkům tak celkově vrátít zhruba dva miliony korun.

Společnost Teplo Zlín sníží výslednou cenu tepla za rok 2021. Oproti předběžným cenám jde o snížení o více než čtyři koruny za GJ. To znamená, že svým zákazníkům celkově vrátí zhruba 2 miliony korun, pro průměrnou domácnost to bude představovat cca 150 korun. Teplo Zlín k tomuto kroku přistoupilo i přes doúčtování ze strany hlavního dodavatele tepla, který byl nucen zohlednit vývoj cen paliv a emisních povolenek a svou výslednou cenu za rok 2021 naopak navyšoval.

„Snažíme se tímto způsobem našim zákazníkům v rámci našich možností alespoň částečně ulehčit situaci v době všeobecného zdražování energií. Snížení výsledných cen tepla oproti cenám předběžným je možné díky několika skutečnostem. Množství dodaného tepla za celý rok 2021 z důvodu chladného počasí i připojení nových odběratelů překročilo původně plánované hodnoty. Naše společnost měla v roce 2021 zafixované ceny elektrické energie a plynu, takže zdražování těchto komodit v tomto roce ještě hospodaření společnosti neovlivnilo. Zároveň se začíná projevovat dlouhodobá investiční politika zaměřená na průběžnou modernizaci provozovaných technologií, vedoucí k trvalému snižování distribučních nákladů. To vše nám, spolu s provedenými organizačními opatřeními, dovoluje udržovat příznivou cenovou politiku směrem k našim zákazníkům,“ vysvětlil vstřícný krok k zákazníkům ředitel společnosti Pavel Mačák.

Teplo Zlín je z hlediska kalkulace cen odkázáno především na cenovou politiku svého dominantního dodavatele tepla, kterým je společnost Teplárna Zlín s.r.o. Ceny tepla se řídí pravidly věcného usměrňování určenými Energetickým regulačním úřadem v podobě jím vydávaných Cenových rozhodnutí a uzavřenými smlouvami o dodávce tepelné energie.