Nejnovější zprávy: Robert Goláň svými snímky promlouvá s lidmi na okraji Studenti mapují vizuální smog v ulicích Valašského Meziříčí

Aktuálně

Studenti UTB znovu rozjeli call centrum a pomáhají s trasováním

Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně (UTB) dnes ráno znovu zahájila provoz call centra. Studenti tam pomáhají s trasováním. Stalo se tak poté, co univerzitu oslovila s žádostí o pomoc Krajská hygienická stanice (KHS) ve Zlíně.


Autor: UTB Zlín

„Přítomnost univerzity je pro každý region významným potenciálem pro rozvoj, ale i řešení krizových situací. Epidemická situace bohužel není dobrá a nastal čas, aby se naši studenti a zaměstnanci opět zapojili do pomoci obyvatelům našeho kraje,“ uvedl rektor zlínské univerzity Vladimír Sedlařík.

Call centrum je umístěno v budově Fakulty humanitních studií (FHS), kde studenti obvolávají covid 19 pozitivní osoby i jejich následné kontakty. Do trasování se zapojili také studenti Fakulty logistiky a krizového řízení (FLKŘ) v Uherském Hradišti.

„Jsme velmi rádi, že nám takto operativně vyšla zlínská univerzita vstříc. Moc si této pomoci vážíme. Počty nakažených stoupají a je potřeba posílit trasování. Je nutno říci, že jde taky o rychlost záchytu, a v tom nám právě studenti velmi pomohou,“ popisuje ředitelka KHS ve Zlíně Eva Sedláčková.

Denně bude v call centru pracovat zhruba dvacítka studentů. V provozu bude od 8.00 do 16.00 hodin včetně víkendů a svátků.

„Do trasování zapojíme opět především studenty prvních ročníků, kterým se část odpracovaných hodin započte do povinné praxe. Jejich praxe v tomto semestru je totiž směřována do zařízení zaměřujících se na zdraví a prevenci. Víkendové směny budou mít studenti formou brigády, která bude placena Zlínským krajem,“ sdělil Petr Snopek, proděkan pro Celoživotní vzdělávání a praxi na FHS.

Call centrum provozovala zlínská univerzita již minulý rok, a to od září až do letošního května v prostorách univerzitní knihovny. „Provoz nynějšího call centra bude podle aktuální potřeby Krajské hygienické stanice ve Zlíně, předpokládáme, že to bude několik měsíců,“ dodává Petra Svěráková, mluvčí zlínské univerzity.