Nejnovější zprávy: Martina Hešová. Neúnavná zakladatelka mládežnických cimbálovek ve Zlíně Háčkované hračky budou dělat radost v Kroměřížské nemocnici

Společnost

Strážníci v Luhačovicích chytali hada, vlčáky i stádo krav

Hlídky Městské policie Luhačovice v minulých týdnech vyjížděly k odchytům zvířat. Musely si poradit například s dvojicí německých ovčáků, hadem nebo se stádem skotu.


Autor: Městská policie Luhačovice

„K nejčastějším odchytům patří většinou psi, někdy různé druhy ptáků včetně papoušků, sov či dravců. Občas nám občané oznámí i různé druhy lesní zvěře, jako jsou například srny nebo zajíci zaběhlí do ulic města nebo v okrajové části zraněni od dopravního prostředku,“ přibližuje velitel Městské policie Luhačovice Michal Zámečník.

Mezi kuriózní případy patří odchyty hadů, skotu, koní, koz nebo ovcí. V případě nalezených psů se většinou podaří je obratem předat majiteli. Zdravé, volně žijící jedince drobných savců a ptáků vrací strážníci zpět do přírody, poraněné opeřence předávají k ošetření do záchranné stanice a lesní zvěř nejbližšímu uživateli honitby.

Každá nahlášená událost vyžaduje jiný pracovní postup. Strážníkům hodně pomohl zákon, který nařizuje označení psů mikročipem. „Od té chvíle došlo k výraznému snížení počtu odchycených jedinců, částečně se zlepšila i morálka jejich majitelů na katastru města. Řádná péče majitelů o svá zvířata by měla být samozřejmostí a zároveň správnou prevenci proti zatoulání,“ připomíná velitel.

Všichni strážníci jsou na odchyt a prvotní péči o nalezence vyškoleni a mají osvědčení o odborné způsobilosti. „Zájem o tuto unikátní a někdy zároveň složitou službu jen potvrzuje, že naši strážníci svou práci odvádějí velmi dobře,“ podotýká Michal Zámečník.