Nejnovější zprávy: Otrokovice zvou na společné sázení stromů. Připraveny jsou ovocnany i keře ​Herec Slováckého divadla Zdeněk Trčálek: Večer šohaj, ráno ogar!

Byznys

Společnost Dudr Tools připravuje expanzi na zahraniční trhy

Výrobce pilových pásů ze Sazovic chce letos rozšířit svůj trh do zámoří. Zacíleno mají třeba na Austrálii.


Autor: Dudr Tools

Nestabilní situace v oblasti dřevozpracujícího průmyslu u nás nutí sazovickou firmu Dudr Tools už od začátku roku 2023 hledat odbyt na nových trzích. Podpořit zahraniční obchod má i účast na prestižním mezinárodním strojírenském veletrhu LIGNA v Hannoveru, kam se zástupci firmy chystají v polovině května.

Aktuální vývoj dřevozpracujícího průmyslu do značné míry ovlivňuje situace ve stavebnictví, kde se podle prognóz odborníků výrazný růst v nejbližších letech nečeká. „Naopak důsledky hospodářské krize, které významně postihnou právě stavebnictví, ohrozí v nejbližších letech i vývoj dřevozpracujícího průmyslu,“ zhodnotil obecně situaci na trhu výkonný ředitel Ondřej Turecký a doplnil, že právě první měsíce roku 2023 ukazují na stagnaci trhu. „Útlum výroby v tomto segmentu začíná být citelný. A přestože z pohledu naší firmy byl březen na úrovni loňského roku, v lednu a únoru obchod poklesl v průměru až o 10 %.“

Proto se vedení sazovické firmy rozhodlo aktivně posilovat obchodní aktivit zejména na zahraničních trzích, kam už nyní směřuje 65 % produkce společnosti Dudr Tools. V současné době spolupracuje firma s dřevozpracujícími podniky nejen v České republice a na Slovensku, ale také v dalších čtyřech desítkách firem po celém světě. Výjimkou ale nejsou ani poměrně exotické destinace jako je například Dubaj nebo Etiopie.

„I když je pro nás prioritou výroba a servis pro český a slovenský trh, rádi bychom i v letošním roce firmu rozvíjeli a využili výrobní kapacitu, kterou jsme v loňském roce zdvojnásobili,“ vysvětlil Ondřej Turecký a dodal, že právě na dalších trzích v Evropě, ale třeba i v zámoří (v Austrálii a na dalších kontinentech), vidí firma nové obchodní možnosti pro svůj růst.

Jednou z velkých příležitostí pro posilování zahraničních aktivit bude i mezinárodní veletrh LIGNA v Hannoveru, který se uskuteční od 15. do 19. května, a kam se Dudr Tools po kovidové pauze chystá s vlastním veletržním stánkem. „Hlavním tématem je tentokrát Transformace dřevozpracujícího průmyslu a i my se zde chystáme prezentovat, nejen kde je naše firma dnes, ale hlavně kam směřujeme díky větší automatizaci, digitalizaci procesů a vývoji nových technologií,“ naznačil Turecký.

O firmě:

Společnost Dudr Tools patří mezi přední dodavatele pilových pásů na světě a spolupracuje s největšími dřevozpracujícími podniky nejen v České republice a na Slovensku, ale také ve 40 zemích po celém světě, kam směřuje 65 % produkce. Denně opustí výrobní halu v Sazovicích kolem 1000 ks pilových pásů různých rozměrů. V roce 2021 byl roční obrat firmy 157,8 mil. Kč, v roce 2022 tržby dosáhly 180 mil. Kč, což představuje téměř 17% nárůst. V loňském roce do dalšího rozvoje investovala částku přesahujíc celkově přes 58 mil. Kč.