Nejnovější zprávy: Kam vyrazit v úmorném vedru? Přehrada nebo koupaliště v Pozlovicích to jistí ​Čtvrt milionu kostek na jednom místě: ve Zlíně se otevře výstava a herna Lego®

Aktuálně

Sokoli slaví 160 let. ​Baťův mrakodrap se rozsvítí v jejich barvách

Na počest 160. výročí založení Sokola bude ve středu 16. února Baťův mrakodrap, sídlo Zlínského kraje, svítit v sokolských barvách. Červeně a bíle bude budova nasvícena od 17 do 23 hodin.


Autor: repro

Sokol (Česká obec sokolská) je největší tělovýchovnou organizací u nás. Jeho oddíly fungují ve více než 1000 obcích po celé republice. „Sokol má programy pro nejmenší děti i pro seniory, vede své členy k všestrannému pohybu a společné aktivitě. Každý si v něm může vybrat to, co ho baví, ať už je to gymnastika, míčové hry, atletika nebo základy asijských bojových umění. Sokol byl vždy symbolem sportu a věřím, že do svých řad naláká i v dalších letech řadu cvičenců,“ řekl Jiří Jaroš, krajský radní pro mládež a sport.

První sokolskou jednotu založili v roce 1862 Miroslav Tyrš a Jindřich Fügner. Česká obec sokolská patří v České republice k nejpočetnějším občanským sdružením. Členská základna čítá kolem 160 000 cvičenců, kteří se věnují nejen sportu a pohybovým aktivitám, ale také kulturní a vlastenecké činnosti.

Více o činnosti Sokola se můžete dozvědět na stránkách: https://sokol.eu/