Nejnovější zprávy: Chemik za objektivem. ​Jan Salač proměnil hobby před pěti lety v profesi Sluneční lázně v Luhačovicích nabízí cvičení ve stylu vzduchoplavby

Policie & Hasiči

Silný vítr ve Zlínském kraji hlavně vyvracel stromy i poškodil střechy.

V neděli vyjely jednotky profesionálních i dobrovolných hasičů celkem k 111 událostem, souvisejících s odstraňováním následků silného větru na území celého Zlínského kraje.


Autor: HZS Zlínského kraje

Výjezdy podle okresů:

Kroměříž – celkově 40 výjezdů, z toho 14 výjezdů souviselo s poškozením střech, 1 s poškozenou tabulí návěstidla na 261 kilometru dálnice D1 a 1 s poškozeným elektrickým vedením.

Zlín – celkově 38 výjezdů, z toho 6 výjezdů souviselo s poškozením střech a 2 s poškozením elektrického vedení.

Uherské Hradiště – celkově 18 výjezdů, z toho 4 výjezdy souvisely s poškozením střech a 2 s poškozením elektrického vedení.

Vsetín – celkově 15 výjezdů, z toho 1 výjezd souvisel s poškozením střechy a 2 se spadlým stromem na železniční trať.

"V případě poškození střech jsme provedli provizorní opravu v případě, kde to dovolily podmínky. K problémům s elektrickým nadzemním vedením jsme spolupracovali s pohotovostní službou provozovatele sítě. V případě stromů spadlých na železniční trať bylo postupováno tak, aby zpoždění vlaků bylo co nejmenší. K zranění osob nedošlo," uvedl mluvčí HZS Zlínského kraje Roman Žemlička.