Nejnovější zprávy: Obchvat u Luhačovic má ochránit léčivé prameny. Budovat se začne v roce 2030 Ostrožská jezera lákají k rekreaci a koupání. Jsou ale zdrojem pitné vody

Byznys

​Sazovický Dudr Tools se zařadil mezi nejlepší dvacítku zaměstnavatelů na světě

Dudr Tools ze Sazovic získal v mezinárodním projektu We invest in people ocenění za kvalitní práci s lidmi a komunikaci s nimi. Ve své kategorii byl zařazen mezi top 20 nejlepších akreditovaných světových firem ze zemí mimo Velkou Británii.


Autor: dudr tools

We invest in people je speciálním hodnotícím rámcem, který vznikl v 80. letech ve Velké Británii s cílem rozvíjet hospodářství.

„Nyní je jediným mezinárodně uznávaným nástrojem v oblasti rozvoje lidských zdrojů, jehož prostřednictvím se společnosti mohou zdokonalovat se zapojením svých zaměstnanců,“ vysvětlila Lenka Horáková, jednatelka zlínské konzultační společnosti SIC, která s Dudr Tools v oblasti personalistiky spolupracuje.

"Tím, jak naše firma roste, jsme díky projektu chtěli všemu, co souvisí s řízením organizace zaměstnanců, dát určitý řád a zavést pravidla,“ doplňuje motivaci k přihlášce do projektu výkonný ředitel Dudr Tools Ondřej Turecký.

Účast v něm skončila velkým úspěchem – Dudr Tools zdárně prošel auditem a získal ocenění We invest in people.

„Tím se může pyšnit pouze ten, kdo má práci s lidmi na velmi dobré úrovni,“ podotkla Lenka Horáková. V projektu ale zabodoval ještě výrazněji – z letošních účastníků byl Dudr Tools zařazen do seznamu 20 nejlepších světových firem v kategorii Standard level.

„Do něj byla firma nominována díly kombinaci faktorů její praxe, nástrojů a kultury,“ potvrdila hodnotitelka Radomíra Gilarová z Investors in People International a dodala, že za dosavadních 30 let posuzovali více než 50 000 organizací a akreditace Investors in people je uznávána v 66 zemích po celém světě, což z ní činí globální měřítko, pokud jde o řízení organizace a lidí.

Nejvíce organizátory mezinárodních ocenění pro rok 2023 na Dudr Tools zaujal způsob, jakým firma lidsky funguje a jaké hodnoty společně sdílí, za pokrok v oblasti personalistiky, ale hlavně za otevřený způsob komunikace v rámci firmy. Zda firma mezi světovými konkurenty uspěje a ve své kategorii zvítězí, bude jasné na podzim letošního roku.

Už samotná účast v projektu si vyžádala složitou přípravu, firma prošla náročným procesem, který ale s sebou přinesl řadu pozitivních efektů, jako jsou například rychlejší zavádění změn,

lepší komunikace, vyšší spolupráce nebo budování týmového ducha mezi zaměstnanci. „Projevilo se to také ve spokojenosti zaměstnanců,“ doplnil Ondřej Turecký.

I přes nesporný úspěch si Dudr Tools uvědomuje své rezervy a oblasti, kde se může dále zlepšovat. „Pracovat chceme na oblasti vzdělávání a rozvoje, do které plánujeme zapojit více lidí, využít projektové týmy, naučit se lépe měřit výsledky a zlepšení. Druhou oblastí je pak řízení výkonnosti, práce s cíli a se systémem odměňování,“ naznačuje plány do budoucna Ondřej Turecký.

O firmě:

Společnost Dudr Tools patří mezi přední dodavatele pilových pásů na světě a spolupracuje s největšími dřevozpracujícími podniky nejen v České republice a na Slovensku, ale také ve 40 zemích po celém světě, kam směřuje 65 % produkce. Denně opustí výrobní halu v Sazovicích kolem 1000 ks pilových pásů různých rozměrů. V roce 2022 byl roční obrat firmy 180 mil. Kč. V loňském roce do dalšího rozvoje investovala celkově částku přesahující 58 mil. Kč. Firma aktuálně zaměstnává 103 pracovníků