Nejnovější zprávy: Obchvat u Luhačovic má ochránit léčivé prameny. Budovat se začne v roce 2030 Ostrožská jezera lákají k rekreaci a koupání. Jsou ale zdrojem pitné vody

Sport

Rožnované poběží olympijský běh. Už se mohou registrovat

aké v roce 2022 se město Rožnov pod Radhoštěm připojí k největší běžecké akci v zemi – T-Mobile Olympijskému běhu. Ten se uskuteční ve středu 22. června 2022 a v Rožnově se bude konat již pošesté.


Autor: Město Rožnov pod Radhoštěm

Běžci se mohou už teď registrovat výhradně on-line na webu www.olympijskybeh.cz. Součástí akce jsou tradičně i dětské běhy a také na tyto závody je nutné se přihlásit předem. Registrace na místě tedy nebude možná ani u dospělých, ani u dětských běhů.

V loňském roce tradiční Olympijský běh proběhl na podzim, a to v první polovině září za účasti celkem 333 rožnovských běžců (177 dospělých, 156 dětí). Olympijský den se slaví každý rok vždy 23. června, a nejbližší středa k tomuto datu patří právě známému T-Mobile Olympijskému běhu. Ten se v letošním roce uskuteční 22. června.

Přihlásit se mohou běžci již nyní na stránkách www.olympijskybeh.cz a čekají na ně jako každý rok výhody za včasnou registraci. Výše startovného pro dospělé účastníky činí do 31. března 150 Kč (varianta s funkčním tričkem 400 Kč), do 31. května 250 Kč (varianta s funkčním tričkem 500 Kč), do 12. června 300 Kč (varianta s funkčním tričkem 550 Kč) – po tomto termínu již nebude možné se registrovat. Dětské běhy jsou za symbolické startovné 30 korun za závodníka, možný je i dětský balíček se startovným a památečním tričkem za 230 korun.

Pro hlavní běh bude v Rožnově opět připravena pětikilometrová trasa, start závodu je u Hudebního altánu. „Máme pro běžce připravenou trať, která vede městským parkem. Výhodou je nejen příjemné prostředí zeleně, ale v případě, že se dočkáme parného léta, běh těmito místy je přeci jen pro tělo příjemnější.

Dětské běhy pro mladé sportovce odstartují v 15.30h a zúčastnit se mohou děti v šesti věkových kategoriích, jsou zde samozřejmě uzpůsobeny i délky tratí. Hlavní závod poté celorepublikově odstartuje v 18.00 hodin. Věřím, že se i letos dočkáme hojné účasti sportovců všech věkových kategorií,“ pozval účastníky starosta Rožnova Jiří Pavlica.

Olympijský běh je největším během v ČR a každoročně se ho účastní kolem 75 tisíc běžců. Část výtěžku ze startovného vždy putuje na Českou olympijskou nadaci, která za devět let činnosti podpořila již 3 385 dětí z celé České republiky a to částkou 19 274 910 korun. V loňském roce se díky T-Mobile Olympijskému běhu vybrala díky běžcům rekordní částka 530 000 korun.

Bližší informace o T-Mobile Olympijském běhu v Rožnově, včetně registrace a informací o variantách a balíčcích startovného, naleznete zde.