Nejnovější zprávy: Robert Goláň svými snímky promlouvá s lidmi na okraji Studenti mapují vizuální smog v ulicích Valašského Meziříčí

Aktuálně

Rožnov usiluje o jednotný styl města. Vybere jeden ze sedmi projektů

Sedm nejvydařenějších návrhů postoupilo do druhého kola soutěže o jednotný vizuální styl města Rožnov pod Radhoštěm. Hodnoticí komise jich přijala podle mlučí Petry Graclíkové celkem 104.

Hodnocení všech projektů trvalo komisi dva dny
Autor: Město Rožnov pod Radhoštěm

Všichni soutěžící, kteří se dostali do užšího výběru, musí do 26. května dopracovat své projekty dle zadání. O vítězi rozhodne město začátkem června.

Za vedení města hodnotili návrhy místostarostové Kristýna Kosová a Jan Melcher, kromě nich pak tři externisté a uznávaní odborníci - Věra Marešová, Ondřej Zámiš a Lumír Kajnar. „Nikdo z nás nečekal tak velkou účast zájemců, ale o to více jsme byli potěšeni. Jistě nebylo jednoduché vybrat sedm nejlepších, ale věřím, že komise zvolila správně. Všichni postupující již nyní připravují dopracování svých návrhů. Osobní prezentace se uskuteční podle situace online formou nebo fyzicky na místě,“ upřesnil vedoucí oddělení kultury a cestovního ruchu Martin Beníček.

Pro veřejnost i zastupitele města jsou v brzké době připraveny doprovodné aktivity. Jedná se například o seminář o vizuální identitě a komunikaci, rozhovory s porotci o zajímavostech v projektech nebo také anketa pro občany.