Nejnovější zprávy: Robert Goláň svými snímky promlouvá s lidmi na okraji Studenti mapují vizuální smog v ulicích Valašského Meziříčí

Aktuálně

​Řidiči pozor! Oprava Rožnovské začne příští pondělí

Už v pondělí 19. července zahájí Ředitelství silnic a dálnic ČR (dále ŘSD) rozsáhlou opravu silnice I/35 v ulici Rožnovská. Práce na hlavní silniční tepně z Valašského Meziříčí směrem do Rožnova pod Radhoštěm mají v několika etapách trvat až do konce roku.

Ilustrační fotografie
Autor: pixabay, repro Město Valašské Meziříčí

„Opravovaný úsek měří bezmála 1,5 kilometru a dotýká se celé ulice od kruhového objezdu ukostela svatého Jakuba až po křižovatku s ulicí Solární. Jak nás nyní ŘSD informovalo, zahájí stavební práce už v pondělí 19. července. S ohledem na jejich rozsah se tak řidiči musí připravit na dopravní omezení a také bedlivě sledovat aktuální značení objízdných tras. Věřím, že se práce podaří dle plánu dokončit ještě letos a tato důležitá silnice bude opět o něco bezpečnější,“ reagoval starosta Robert Stržínek.

Dle ŘSD činí investiční náklady 53 milionů Kč bez DPH. Vedle kompletní opravy vozovky dojde v rámci stavebních úprav také k obnově a doplnění odvodnění pomocí uličních vpustí, osazení obrub, úpravě napojení a sjezdů či obnově a doplnění svislého a vodorovného dopravního značení. „V průběhu I. a II. fáze stavebních prací bude silnice I/35 od pondělí 19. července částečně uzavřena. Průjezdná bude pouze ve směru do Rožnova pod Radhoštěm. V opačném směru do Valašského Meziříčí využijí vozidla nad 7,5 tuny objízdnou trasu, která vede přes Frenštát pod Radhoštěm, Kopřivnici, Příbor a Nový Jičín (viz přiložená mapka). Pro vozidla do 7,5 tuny je stanovena kratší objízdná trasa přes Krhovou,“ uvedla Lucie Trubelíková z týmu komunikace ŘSD. Dále upozornila na to, že chodníky nebudou stavbou dotčeny. Lidé však musí počítat s uzavřením přechodů pro chodce v celém úseku a vytvořením dočasného přechodu u čerpací stanice.

„Stavba je rozdělena do více etap. S postupem prací se do konce roku ještě změní dopravní omezení. O změnách a ukončení nutnosti využití objízdné trasy pro vozidla nad 7,5 tuny budeme řidiče průběžně a včas informovat. Pokud nám bude počasí přát, práce bychom chtěli dokončit ještě letos,“ doplnila informace Trubelíková.